Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Керувати роботом лише за допомогою думок: прорив, який у майбутньому допоможе військам на полі бою

Керувати роботом лише за допомогою думок: прорив, який у майбутньому допоможе військам на полі бою
Поширити в соціальних мережах:

Маленький датчик дозволить солдатам подумки керувати чотирилапими роботами…

Прорив, який дозволяє людині керувати роботом лише за допомогою думок, може у майбутньому допомогти військам на полі бою спілкуватися з широким спектром датчиків, транспортних засобів і роботів — і все це в той час, як ворог хоче перехопити радіозв’язок, пише defenseone.

У новій статті, опублікованій цього місяця в Applied Nano Materials австралійськими дослідниками, які співпрацюють з Міністерством оборони країни, документується, як піддослідний направляв наземного робота на маршрутні точки, просто візуалізуючи їх через Microsoft HoloLens.

Збройні сили США досягли неабияких успіхів у створенні інтерфейсів мозок-комп’ютер. У 2015 році паралізована жінка з мозковим чіпом, розробленим Агентством перспективних оборонних проектів (DARPA), змогла пілотувати віртуальний F-35, використовуючи лише сигнали мозку. Але такі чіпи необхідно імплантувати хірургічним шляхом. А для датчиків, які можна носити на шкірі, зазвичай потрібні гелі для кращої електропровідності. Це просто погано працює для солдатів у шоломах.

«Використання гелю сприяє подразненню шкіри, ризику інфікування, забруднення волосся, алергічної реакції, нестійкості при русі людини та непридатності для тривалої експлуатації через поступове висихання гелю», — зазначає газета.

«Досі системи (інтерфейсу мозок-комп’ютер або BCI) ефективно функціонували лише в лабораторних умовах, вимагаючи від користувача носіння інвазійних або громіздких вологих датчиків і залишаючись нерухомим, щоб мінімізувати шум сигналу. Для порівняння, наші сухі датчики легко носити в поєднанні з BCI. Вони працюють у реальному середовищі, і користувачі можуть пересуватися під час використання системи», – пояснив професор Сіднейського технологічного університету та один із авторів статті Чін-Тен Лін.

Австралійські військові також працюють з дослідниками та випробували систему, де командир дав інструкції роботам і членам пожежної команди провести обстеження території. Солдати стежили за відеопотоком робота через гарнітуру HoloLens.

«Це дуже хороша ідея того, що може бути можливим у майбутньому, — каже підполковник австралійської армії Кейт Толленаар. – Ми дуже раді побачити, куди може піти ця технологія, і працювати з нашими зацікавленими сторонами над варіантами використання».

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

11-річний художник-волонтер заробляє гроші для ЗСУ та привертає увагу закордонних галеристів
Імпланти майбутнього: українські хірурги провели унікальне протезування українського воїна без ніг
32 артилерійських системи та понад 500 окупантів відправилися в пекло минулої доби: бойові втрати ворога станом на 3 червня
12 тисяч людей стали жертвами експериментів підрозділу 731: у Китаї знайшли «бункер жахів» часів Другої світової війни
Золото, метали та долари: розкриваємо загадку скандального палацу путіна в Африці
Золото, метали та долари: розкриваємо загадку скандального палацу путіна в Африці

А збудував його засновник чвк вагнер пригожин для свого господаря…

Знайшли через 70 років: на закинутому горищі британці відшукали заготовку корпусу першого боліда Формули-1
Знайшли через 70 років: на закинутому горищі британці відшукали заготовку корпусу першого боліда Формули-1

Макети машини, що у 1950 році виграла заїзд у Гудвуді, вважали загубленим…

Читати більше