Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Існувала 450 млн років тому і пережила динозаврів: доісторична хижа істота досі плаває в річках та океанах Землі

Існувала 450 млн років тому і пережила динозаврів: доісторична хижа істота досі плаває в річках та океанах Землі
Поширити в соціальних мережах:

Хто вона?..

Десь у безмежних просторах Тихого океану живе незвичайний істота — загадкова кровоссальна риба, яка існує на Землі вже понад 450 мільйонів років. Це – Тихоокеанська мінога, наукова назва якої Entosphenus tridentatus! Вона пережила часи, коли на планеті господарювали динозаври і стала свідком різних перетворень планети. Ця риба пережила масові вимирання і змогла адаптуватися до найрізноманітніших середовищ.

Однією з найцікавіших особливостей тихоокеанської міноги є її спеціалізована стратегія годування, пише видання Iflscience. Ця істота має рот без щелеп, але він не менш ефективний. За допомогою гострих присосок, тихоокеанська мінога кусає своїх жертв — риб та морських ссавців. Вона живиться їх кров'ю та рідинами організму, залишаючи на тілі свого хазяїна болючі сферичні рани. Незважаючи на такий жахливий спосіб живлення, тихоокеанська мінога не вбиває своїх господарів, а лише відбирає частину життєвої сили для власного існування.

Але ця істота — не просто кривавий хижак. Тихоокеанська мінога відзначається епічною міграцією, яка починається в прісноводних річках і струмках, а завершується у Тихому океані. Проте це лише одна з фаз її життєвого циклу. Після досягнення зрілості та готовності до нересту, мінозі доводиться знову повертатися до прісноводних середовищ. Це вимагає різких змін у їх фізіології та зовнішньому вигляді, що дозволяє їм адаптуватися до різниці у солоності води.

Однією з найвражаючих здібностей тихоокеанської міноги є її надздібність в навігації. Вони використовують хімічні сигнали, що виділяються личинками мігруючих міног, щоб знайти дорогу назад до прісноводної води. Це важливий аспект їх міграції, адже вони повинні повернутися до того ж самого місця, де народилися, щоб розпочати новий цикл свого життя.

Тихоокеанська мінога є лише одним із близько 40 видів міноги, і разом вони виконують життєво важливу роль в екосистемах. Ними харчуються птахи, ссавці та інші риби, а їхнє м'ясо містить багато корисних омега-3 жирних кислот, які люди шукають у лососі.

Читай також:

Фото: скріншот з відео «The Pacific lamprey: your ancient neighbor»

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Зіткнення зірок у Сонячній системі: що станеться, якщо повз Землю вирішить «прогулятися» подорожуюча зірка?
Були заховані 490 мільйонів років: 12 рідкісних видів вимерлих морських істот виявлено в Таїланді
Були заховані 490 мільйонів років: 12 рідкісних видів вимерлих морських істот виявлено в Таїланді

Трилобіти повстають із попелу, щоб відкрити стародавню карту світу…

Повернувся з полону і зробив пропозицію: історія Діани та азовця Лева, яка показує силу кохання та віри
Театральна вистава Ксенії Собчак в політиці рф: чому російській «опозиціонерці» дозволяють казати більше, ніж іншим?
Це був 14-річний нащадок родини еліти: вчені відтворили обличчя 2300-річної єгипетської мумії з аномально великим мозком
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни

Випуск присвячений працівникам критичної інфраструктури…

Читати більше