Існувала 450 млн років тому і пережила динозаврів: доісторична хижа істота досі плаває в річках та океанах Землі

Існувала 450 млн років тому і пережила динозаврів: доісторична хижа істота досі плаває в річках та океанах Землі
Поширити в соціальних мережах:

Хто вона?..

Десь у безмежних просторах Тихого океану живе незвичайний істота — загадкова кровоссальна риба, яка існує на Землі вже понад 450 мільйонів років. Це – Тихоокеанська мінога, наукова назва якої Entosphenus tridentatus! Вона пережила часи, коли на планеті господарювали динозаври і стала свідком різних перетворень планети. Ця риба пережила масові вимирання і змогла адаптуватися до найрізноманітніших середовищ.

Однією з найцікавіших особливостей тихоокеанської міноги є її спеціалізована стратегія годування, пише видання Iflscience. Ця істота має рот без щелеп, але він не менш ефективний. За допомогою гострих присосок, тихоокеанська мінога кусає своїх жертв — риб та морських ссавців. Вона живиться їх кров'ю та рідинами організму, залишаючи на тілі свого хазяїна болючі сферичні рани. Незважаючи на такий жахливий спосіб живлення, тихоокеанська мінога не вбиває своїх господарів, а лише відбирає частину життєвої сили для власного існування.

Але ця істота — не просто кривавий хижак. Тихоокеанська мінога відзначається епічною міграцією, яка починається в прісноводних річках і струмках, а завершується у Тихому океані. Проте це лише одна з фаз її життєвого циклу. Після досягнення зрілості та готовності до нересту, мінозі доводиться знову повертатися до прісноводних середовищ. Це вимагає різких змін у їх фізіології та зовнішньому вигляді, що дозволяє їм адаптуватися до різниці у солоності води.

Однією з найвражаючих здібностей тихоокеанської міноги є її надздібність в навігації. Вони використовують хімічні сигнали, що виділяються личинками мігруючих міног, щоб знайти дорогу назад до прісноводної води. Це важливий аспект їх міграції, адже вони повинні повернутися до того ж самого місця, де народилися, щоб розпочати новий цикл свого життя.

Тихоокеанська мінога є лише одним із близько 40 видів міноги, і разом вони виконують життєво важливу роль в екосистемах. Ними харчуються птахи, ссавці та інші риби, а їхнє м'ясо містить багато корисних омега-3 жирних кислот, які люди шукають у лососі.

Читай також:

Фото: скріншот з відео «The Pacific lamprey: your ancient neighbor»

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Забута історія: перший прапор України на Донбасі з’явився у 1918 році після війни УНР та більшовиків
Ракета «Нептун», яка потопила крейсер «Москва», тепер має нову потужністю та дальність
Життя за межами Землі існує? Телескоп JWST виявив атмосферу на планеті LHS 1140b
Життя за межами Землі існує? Телескоп JWST виявив атмосферу на планеті LHS 1140b

Ця планета знаходиться за межами Сонячною системою…

Луцьк випередив Ілона Маска: перша українська електровантажівка підкорює ринок
Українська душа Донбасу: правда, яку приховують і яка нищівна для російської пропаганди
«Загублений світ» розкриє таємницю хрещення Русі та покаже сенсаційні знахідки в сучасному Києві
«Загублений світ» розкриє таємницю хрещення Русі та покаже сенсаційні знахідки в сучасному Києві

А також розповість, звідки насправді походить традиція української державності…

Читати більше