Ідентифіковано новий текст про дитинство Ісуса: папірус розповідає про перші чудеса юного Христа

Ідентифіковано новий текст про дитинство Ісуса: папірус розповідає про перші чудеса юного Христа
Поширити в соціальних мережах:

Він знаходився в бібліотеці в Гамбурзі…

Нещодавно вчені зробили сенсаційне відкриття у світі біблійної археології. Фрагмент стародавнього папірусу, знайдений у Гамбурзькій державній та університетській бібліотеці імені Карла фон Осєцького, пропонує нове уявлення про дитинство Ісуса. Як пише видання iflscience, цей фрагмент є найдавнішим відомим прикладом апокрифічного Євангелія дитинства від Фоми.

Ісус із Назарету, центральна постать християнства, досі залишається таємничою. Про його дитинство відомо небагато, але апокрифічні розповіді, такі як Євангеліє дитинства від Фоми, розповідають про дивовижні дії юного Ісуса. Однак, ці тексти не вважаються канонічними.

Нещодавно знайдений фрагмент папірусу, інвентаризований як «P.Hamb.Graec. 1011», представляє більш давню версію цього тексту, яка, ймовірно, була написана між 4 і 5 століттям н.е. Це набагато ближче до того часу, коли було створено оригінальний текст у 2 столітті нашої ери.

Цей фрагмент був вивчений докторами Лайошем Беркесом з Інституту християнства та античності Берлінського університету імені Гумбольдта та Габріелем Ноккі Маседо з Університету Льєжа. Вони підтвердили, що фрагмент є найдавнішим відомим прикладом Євангелія дитинства від Фоми.

Фрагмент папірусу має розміри 11х5 см і містить 13 грецьких рядків. Він так довго залишався непоміченим через те, що вчені вважали його повсякденним документом, можливо приватним листом чи списком покупок, через незграбний почерк.

«Спочатку ми звернули увагу на слово «Ісус» у тексті», — розповідає доктор Беркес.

Порівнюючи текст з іншими оцифрованими папірусами, вони розшифрували його і зрозуміли, що це не може бути щоденним документом. Вчені змогли пов'язати текст з історією «оживлення горобців» з Євангелія дитинства від Фоми. У цій історії дитина Ісус грає у річковій фортеці, створюючи горобців з глини. Коли його батько Йосип докоряє йому за це у суботу, Ісус плескає в долоні і оживляє глиняних птахів.

Це відкриття дає нове уявлення про апокрифічні історії, які намагалися зобразити раннє життя Ісуса як чудодійну постать. Воно також допомагає зрозуміти, як ці історії передавалися протягом століть.

Читай також:

Фото: Staats- und Universitätsbibliothek Hamburg

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Відомо лише про шість особин: найрідкіснішого кита у світу викинуло на берег Нової Зеландії
Клеопатра бувала в Україні: на Поділлі випадково знайшли ДНК єгипетської цариці
Клеопатра бувала в Україні: на Поділлі випадково знайшли ДНК єгипетської цариці

Але що правителька далекого Єгипту шукала на наших землях?..

Телеканал 2+2 запускає новий серіальний сезон
Телеканал 2+2 запускає новий серіальний сезон

На глядачів чекатимуть прем'єри кількох серіалів власного виробництва…

Читати більше