Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Грабіжників допоможе ловити "мікробний слід"

Грабіжників допоможе ловити
Поширити в соціальних мережах:

Зловмисники можуть бути спіймані шляхом відстеження унікальних слідів бактерій та інших мікроскопічних організмів, які вони залишають на місці злочину.

Вчені виявили, що сліди бактерій та інших мініатюрних живих організмів, залишених на місці злочину, можуть використовуватися для виявлення грабіжників, як повідомляє The Independent.

Люди виділяють близько 36 мільйонів мікроорганізмів на годину, і ці невидимі "викиди" можуть забезпечити слід, який приведе до злочинця. "Мікробний підпис" – техніка, розроблена командою мікробіологів та експертів-криміналістів, може стати новим інструментом у арсеналі правоохоронних органів, поряд з відбитками пальців та ДНК-доказами. 

На Марсі знайшли ознаки життя

Робота спирається на інше дослідження, яке довело існування "домашнього мікробіома" – групи мікроскопічних живих організмів, унікальних для кожного домогосподарства.
У висновках, представлених на конференції ASM Microbe в Атланті, один з авторів дослідження Джаррад Хемптон-Марселл з Університету Іллінойсу пояснив концепцію проекту "Мікробіом пограбування":

"Дослідження показали, що мікробіом дуже сильно залежить від наявності або відсутності людей приміщенні. Ми провели кілька судово-медичних досліджень, під час яких шукали телефони та взуття, і змогли довести, що унікальний мікробіом людини переходить на її особисті речі".

Створено протез із штучною нервовою системою

Наступним кроком стала серія експериментів, в яких було проаналізовано "мікробні підписи" на "місцях злочину". Дослідження виявили, що за допомогою бактерій можна відстежувати людей, які взаємодіяли з різними поверхнями. Мікробний відбиток дозволив ідентифікувати людей, яким він належить, з точністю до 70%.

"Бактерія – це маркер, властивий лише певній людині. Ми змогли взяти ці індивідуальні маркери для кожної особи та створити профіль унікальних "мікробних підписів", – кажуть вчені.

Хемптон-Марселл зазначає, що до того, як криміналісти зможуть скористатися їхнім відкриттям, вчені мають багато чого з'ясувати, зокрема, як довго бактерії грабіжника залишатимуться на місці злочину.Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Не для краси, а для безпеки: чому у літаків закруглені вікна?
Не для краси, а для безпеки: чому у літаків закруглені вікна?

Революція у формі вікон в літаках відбулася після серії трагічних подій з літаком у 1954 році…

Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Динамо» – «Металіст 1925»
Київстар ТБ відкрив безкоштовний доступ до телеканалу 2+2 на весь грудень
Київстар ТБ відкрив безкоштовний доступ до телеканалу 2+2 на весь грудень

Також глядачі зможуть без обмежень дивитися усі телеканали 1+1 media…

Знищує будівлю об'ємом 80м3: нова версія «Шахеда» здатна зруйнувати кілька поверхів багатоповерхівки
Царський маєток, оранжереї та фазани: як син пекаря-іммігранта став одним із заможніших людей ХІХ століття?
Морського монстра з роздвоєним язиком, який жив 90 млн років тому і є новим видом для науки, знайшли у Мексиці
Морського монстра з роздвоєним язиком, який жив 90 млн років тому і є новим видом для науки, знайшли у Мексиці

Він був одним із перших мозазаврів, які досягли великих розмірів…

Читати більше