Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Геологічний «пульс» Землі: у нашої планети є «серце», яке б'ється кожні 27,5 мільйонів років

Геологічний «пульс» Землі: у нашої планети є «серце», яке б'ється кожні 27,5 мільйонів років
Поширити в соціальних мережах:

Це – цикл інтенсивної геологічної активності, але вчені досі не впевнені, чому…

Науковці з Університету Нью-Йорка та Наукового інституту Карнегі анонсували вражаюче відкриття: Земля, схоже, має свого роду «пульс», інтервал між ударами якого складає приблизно 27,5 мільйонів років, пише видання iflscience. Це відкриття, яке було опубліковане в  Geoscience Frontiers, здійснено завдяки аналізу 89 великих геологічних подій за останні 260 мільйонів років, включаючи масові вимирання, коливання рівня моря та зміни тектонічних плит.

За словами Майкла Рампіно, провідного автора дослідження, це виявлення статистичних закономірностей в геологічних подіях надає підтримку ідеї, що ці явища не випадкові, а взаємопов’язані між собою. Але чому цей цикл існує – питання, яке залишається відкритим.

Науковці вказують на можливий зв'язок між циклами глобальної тектоніки, змінами клімату та астрономічними циклами.

«Багато геологів вважають, що геологічні події відбуваються випадково в часі. Але наше дослідження надає статистичні докази загального циклу, що свідчить про те, що ці геологічні події взаємопов’язані, а не випадкові», - висловив свої спостереження Рампіно.

Дослідження вказує на те, що геологічний літопис Землі переважно має періодичний та скоординований характер, що відзначається періодичними катастрофами. Це відкриття ставить під сумнів погляди геологів, які раніше вважали геологічні події випадковими та непередбачуваними.

Щодо того, коли очікувати наступного «пульсу» геологічної активності, то останній великий випадок припадає приблизно на 7 мільйонів років тому, що залишає нам 20 мільйонів років на підготовку.

Це відкриття ставить перед науковцями нові завдання – розкрити та пояснити причину існування цього циклу. Можливо, відповіді знаходяться в глибинах глобальної тектоніки, змінах клімату або навіть в астрономічних явищах, які впливають на нашу планету.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Театральна вистава Ксенії Собчак в політиці рф: чому російській «опозиціонерці» дозволяють казати більше, ніж іншим?
Це був 14-річний нащадок родини еліти: вчені відтворили обличчя 2300-річної єгипетської мумії з аномально великим мозком
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни

Випуск присвячений працівникам критичної інфраструктури…

«Багатьом снилася їжа»: український захисник розповів про катування голодом в російському полоні
Копав картоплю, а знайшов єгипетську статую XII династії: неймовірна історія появи стародавніх скарбів Єгипту у Шотландії
Телеканал 2+2 покаже матч «Дніпра-1» проти «Ворскли»
Читати більше