Дослідження Марса: річки текли на Червоній планеті лише протягом частини її вологої епохи

Дослідження Марса: річки текли на Червоній планеті лише протягом частини її вологої епохи
Поширити в соціальних мережах:

Можливий термін активності водоймищ склав 100 мільйонів років…

Марс зараз — це холодна пустеля, але близько 3,7 мільярдів років тому на цій планеті були річки, озера і , можливо, навіть океан. Про що свідчить рельєф Марсу. Але якщо наявність у минулому води на Червоній планеті, це факт, то те, як довго ці водні об’єкти існували навколо, досі було загадкою.  

За новими дослідженнями вчених інституту планетарних наук, опублікованими в Earth and Planetary Science Letters, річки на Марсі текли не безперервно, а лише частину епохи, коли планета була вологою. Хоча, як пише видання iflscience, раніше припускали, що процес формування долин і озер на Червоній планеті займав десятки тисяч років, нові дані вказують на те, що максимально можливий термін активності водоймищ склав 100 мільйонів років.

«У цьому дослідженні я використовував кратери, щоб встановити максимальні межі в сотні мільйонів років для епохи формування цих систем. Попередня робота визначала лише мінімальні часові масштаби, тому ці нові результати дають верхню межу часовий масштаб, протягом якого марсіанські долини були активними», - пояснив дослідник Олександр Морган.

Зауважимо, що періодичність активності річок на Марсі залишається невизначеною. Можливо, ерозія перешкоджала процесу, або річки почали текти лише за особливих умов, наприклад, після вулканічної активності чи зі зміною клімату на планеті.

«Протягом останнього десятиліття ми зрозуміли, що загальні характеристики клімату Марса – «теплий і вологий» чи «холодний і крижаний» - надто узагальнюються. Марс мав свої періоди тепла в межах тривалих холодних епох», - зазначив Морган.

Отже, нові дослідження додають нові нюанси в розуміння історії клімату Червоної планети. Чи був Марс колись океанічним світом чи, навпаки, залишався холодним і сухим, залишається питанням, на яке вчені продовжують шукати відповідь.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Таємничий мешканець печер: у Франції знайдено істоту, схожу на гнома (ВІДЕО)
Таємничий мешканець печер: у Франції знайдено істоту, схожу на гнома (ВІДЕО)

Автор ролика стверджує, що йому вдалося приручити справжнього гнома…

Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Динамо» - «Партизан»
«Загублений світ» розкаже про тренди в архітектурі, які змінюють світ і скоро змінять Україну
Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Читати більше