День святого Валентина: де, коли та чому почали святкувати День усіх закоханих?

День святого Валентина: де, коли та чому почали святкувати День усіх закоханих?
Поширити в соціальних мережах:

Історія свята та незвичайні традиції різних країн світу цього дня…

14 лютого весь світ відзначає День святого Валентина. Це свято також називають Днем усіх закоханих. Хтось його обожнює і з нетерпінням щороку чекає, а хтось – просто ігнорує. Але те, що про це свято знають усі, незаперечний факт. Де, коли та чому почали святкувати День усіх закоханих?

ІСТОРІЯ СВЯТА В УКРАЇНІ

Оскільки День святого Валентина міжнародне свято, то й історію його появи кожен народ тлумачить на свій лад. Нам, українцям, найближче старокиївське оповідання про святих Валентина та Ольгу, яке бере свій початок з пізнього-середньовічного періоду. За легендою, закохані були звичайними киянами, які не бачили життя один без одного, але кожен з них мав свою мету. Вони прийшли до святих Ольги та Валентина, аби ті допомогли їм зберегти та освятити їхню любов.

Цікаво те, що в українській розповіді не згадується про якісь проблеми, з якими стикалися б закохані на шляху своїх стосунків, як у інших, закордонних, легендах. Українська ж розповідь про те, що шлюб – не завада іншим сімейним турботам, і вже точно не перешкода у реалізації своїх особистих покликань.

ЦІКАВО

За інформацією сайту Вікіпедія, останнім часом поширилася інформація, що мощі покровителя закоханих святого Валентина зберігаються у Самборі, Львівській області, в церкві Різдва Пресвятої Богородиці. А справжність реліквії, нібито, навіть підтверджує документ Папи Римського від 1759 року.

ЯК СВЯТКУЮТЬ У СВІТІ

В Україні, 14 лютого, прийнято дарувати своїм половинкам «валентинки» – листівки, які зроблені у формі серця, переважно червоного кольору. Багато хто від руки вписує туди побажання. Також закохані пари влаштовують один одному романтичні побачення, дарують, крім «валентинок», інші більш вагомі подарунки.

На день Валентина в Англії та Шотландії, за допомогою жереба, молоді люди вибирають собі супутника або супутницю на весь наступний рік. Ця традиція сягає корінням у період середньовіччя, коли були лицарі і «дами їхнього серця».

В Італії та Японії День усіх закоханих називають ще й «солодким» днем, тому що цього дня пари задаровують один одного різними ласощами. Там вважають, що лише солодощі можуть передати всю силу кохання.

У Німеччині св.Валентина вважають покровителем психічно хворих, несподівано, правда? Цього дня німці прикрашають лікарні червоними стрічками та проводять спеціальні богослужіння.

А ось у Саудівській Аравії та Ірані свято День св.Валентина заборонено законом.

Але любов, якщо вона справжня, не боїться перешкод та заборон. Закохані, якщо самі хочуть, будуть разом, не дивлячись ні на що.

Кохайте і будьте коханими!

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Історія демократії козаків на півдні України: що здивувало французів, коли вони вперше відвідали Великий Луг?
Нові фейки про Україну від пропаганди рф – пересувні біолабораторії та експерименти над полоненими росіянами
«Без путіна буде гірше»: чому молодь росії, яка не пам’ятає важких 90-х, вірить у цю пропаганду кремля?
В теракотовій армії першого імператора Китаю знайшли недоторкану камеру з 16-тонною труною: кому вона належить?
Історія без компромісів: як росіяни намагались змусити відомого дослідника з Херсону переписати історію міста
Читати більше