Цвіль, дріжджі і кишкова паличка: що вчені знайшли у звичайних рушниках

Поширити в соціальних мережах:

Науковці запевняють, що домашні рушники, які висять у кожного у ванній кімнаті, є чи не найбруднішим місцем у домі. І порівнюють їх багаторазове використання із тим, що ви засунете руку до унітазу.

Основна причина того, що рушники потрібно часто прати, полягає в тому, що вони забезпечують вологе, темне та пористе середовище – ідеальне місце для розмноження бактерій. Навіть, якщо використовується тільки протягом декількох днів, більшість рушників дають позитивний результат тесту на мікроби, такі як цвіль, дріжджі і кишкова паличка.

Приблизно через два дні, якщо ви витерли обличчя рушником, то, ймовірно, ви отримаєте більше кишкової палички на обличчі, ніж якщо ви застрягли головою в туалеті.

Герба, мікробіолог

Ви можете не захворіти, скориставшись рушником протягом двох тижнів, але це неважливо. Ви одягли б брудну нижню білизну після того, як приймете ванну? Це дуже схоже на те, що відбувається після кількох витирань рушником.

Філіп Тіерно, мікробіолог, клінічний професор патології та мікробіології в Медичній школі Нью-Йоркського університету

Мікробіологи радять прати рушники кожні два дні. Американський інститут Чистоти дає трохи більше свободи дій, рекомендуючи прати рушники після трьох або чотирьох звичайних застосувань і дозволили їм повністю просохнути, перш ніж використовувати їх знову.

Більше читайте на 2+2 та підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook. 

Поширити в соціальних мережах: