Цікаві результати нових досліджень: волога шкіра може зберегти життя під час удару блискавки в голову

Цікаві результати нових досліджень: волога шкіра може зберегти життя під час удару блискавки в голову
Поширити в соціальних мережах:

Ці відкриття вчених підтверджують теорію про те, що…

Дослідження, що здивувало багатьох, виявило, що волога шкіра може стати вашим союзником у випадку прямого влучання блискавки в голову. Як пише видання iflscience, команда науковців дослідила цей феномен та виявила, що люди, які отримали удар блискавки в голову, мали значно більше шансів вижити, якщо їхня шкіра була мокрою.

Для дослідження були використані «макети» людських голів, які імітували різні умови: суху та мокру шкіру. Під час експерименту було нанесено 10 електричних зарядів високої напруги по кожній голові, щоб відтворити умови удару блискавки.

Результати дослідження, опубліковані у науковому журналі Scientific Reports, показували, що більша частина електричного струму проходила по зовнішній поверхні макету голови, проте мокра шкіра зменшувала проникнення струму через саму голову. Таким чином, шар мозку приймав менше електричного струму в порівнянні із сухою шкірою, що зменшувало ризик серйозних травм.

Ці відкриття підтверджують теорію про те, що утворення поверхневого спалаху на тілі людини може впливати на її виживання під час удару блискавки. Волога шкіра може допомогти створити такий спалах, що знижує ризик травм і покращує шанси на виживання.

Хоча дослідження має свої обмеження і потребує подальших досліджень, його результати відкривають нові можливості для розуміння того, як люди можуть залишатися в безпеці під час природних лих. Автори статті планують продовжити дослідження і перевірити його на практиці за участю реальних ударів блискавки під час дощу у грозу.

Читай також:

Фото: pexels

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

На телеканалі 2+2 прем’єра міні-серіалу «Переслідуючи вогонь»
Ані пастки, ані кулі його не беруть: африканські дикуни приносять людські жертви річковому чудовиську
Жадають людської крові: вчені виявили небезпечні бактерії-«вампіри»
Здатен пропалити метал: «Укроборонпром» розробив унікальний «олівець» для розміновування
Підступність інформаційної війни: як російські пропагандисти впливають на наше фізичне здоров'я?
Очевидець розповів про таємничу появу «лісової людини» на Міжнародному симпозіумі науковців
Читати більше