8 квітня хлопця забрали з машини під час руху евакуаційної автоколони…
8 квітня всю Україну сколихнула новина про те, що рашисти викрали 16-річного Влада Буряка, сина голови Запорізької РДА Олега Буряка. Парубка просто з машини під час руху евакуаційної автоколони, яка йшла з окупованого Мелітополя у Запоріжжі, забрали військові. Перевіряючи його документи орки зрозуміли, що Влад – син голови районної адміністрації та забрали його. 90 днів хлопець перебував у ворожому полоні.
«Перші 48 днів я був у Василівському відділенні поліції. В СІЗО, в одиночній камері – розповів Влад у програмі «Настоящее время» - Зв'язок був раз на 10 днів, а на вулицю я міг виходити на хвилин 15-20 на день. Перші два тижні я помитися не міг, речі виправ лише після трьох тижнів. У камері був неробочий туалет, мені доводилося залізною мискою набирати з крана воду і змивати».
Перший час було дуже складно, згадує Влад. Не дивлячись на юний вік, він одразу зрозумів, що все дуже серйозно:
«Я розумів, що маю поводитися спокійно та, по можливості, стримано. Погоджуватися на все, що мені пропонують, не агресувати, щоб до мене ставилися нейтрально. Я намагався бути невидимим».
У місці, де перебував 16-річний син голови Запорізької РДА, до інших полонених застосовувалися тортури. Хлопець все це чув та навіть дещо бачив. Також він розповів, що йому вдалося поспілкуватися з тими, кого катували:
«У них питали, де знаходилася зброя. Застосовувалися до полонених негуманні методи допитів – тортури (биття струмом, побиття). Я все бачив і чув. До мене тортури не застосовували».
Наразі Влад Буряк поступово оговтується від того, що йому довелося пережити, а його батько Олег Буряк поки не коментує подробиці звільнення сина з полону.
Читайте також:
- Бізнес в умовах прифронтового міста: харківський підприємець виготовляє інноваційну продукцію для військових
- «Під'їжджають до багатоповерхівок на вантажівках»: у Сєвєродонецьку рашисти розпочали окупацію нових диванів
- Особливі умови для України від Google: Workspace залишиться безоплатним для українського бізнесу