Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
Чим відрізняється святкування Різдва 25 грудня від 7 січня 2018-12-24

Чим відрізняється святкування Різдва 25 грудня від 7 січня

Чим відрізняється святкування Різдва 25 грудня від 7 січня
Поширити в соціальних мережах:

Сьогодні ми розповімо вам: чим відрізняється католицьке і православне Різдво і чому так казати неправильно.

Одне з найбільших свят, що відзначається усіма християнськими церквами (католицькими, православними і протестантами), а також низкою держав та організацій світу.

Чому різна дата?

Вся справа у календарях, не більше. Історично достовірна дата народження Христа наразі невідома. Святе Письмо не вказує ні дня, ні року, коли саме народився Христос. Запис у Хронографі 354 р. має такий вигляд: «При цих консулах Господь Ісус Христос народився у 8-й день до січневих календ у п'ятницю 15-й місяця».

Різдво святкується 25 грудня за григоріанським і новоюліанським календарем; 7 січня − за юліанським календарем. Тому є помилкою говорити «католицьке» чи «православне» Різдво. Свято одне для усіх християнських церков, просто різні дати.

А от, наприклад, Вірменська апостольська церква святкує Різдво 6 січня, в один день із Хрещенням Господнім.

Чи є різниця у святкуванні Різдва?

  • Католики і протестанти перед Різдвом мають Адвент – місяць в очікуванні свята. У цей час віруючі більше часу приділяють сім'ї, особливо діткам. Ви могли бачити у продажу цікаві календарики на один місяць. Там під кожною датою зберігається шоколадка. Дитина має щодня відкривати по одному віконечку і пригощатися смаколиком. Деякі, за бажанням, постять. Для православних різдвяний піст дуже суворий і обов'язковий. Він включає в себе не лише відмову від їжі, але і від земних радощів: телебачення, кіно, музики. Цей час рекомендують присвятити благодійності та очищенню себе від зла.

 

  • Католики і протестанти на Різдво дарують всім подарунки, які кладуть під ялинку або в шкарпетки від Санти Клауса або Святого Миколая. Це відбувається у ніч з 24 грудня.
  • Загальним для обох обрядів є колядування. Але у католиків це не так поширене, як у православних і греко-католиків, і вони, як правило, колядують в сімейному колі.
  • Ввечері 24 грудня, коли на небі з'являється перша зірка, родини збираються на Святу Вечерю з пісних страв: риби, оплаток (пісний хліб), фруктів, горіхів та іншого. Перед початком трапези глава сім'ї читає уривок з Євангелія, родина співає першу коляду, потім усі переломлюють різдвяний хліб − оплаток.

  • Після вечері родина збирається до храму – на Месу Надвечір'я Різдва. Меса розпочинається, переважно, опівночі. Під час неї священик кладе у різдвяний вертеп фігурку немовляти Ісуса. Друга святкова меса відбувається на світанку і символізує час появи на світ нового життя. А третя меса, яка відправляється вдень, доносить символ народження Ісуса у серця всіх віруючих.
  • Напередодні Різдва 6 січня відбувається Святий Вечір – люди готують 12 пісних страв на честь 12 апостолів Христа. Традиційно на столі стоять узвар, пампухи, і кутя, яка є головною стравою Святого Вечора.
  • У церквах так само проводиться різдвяне богослужіння з опівночі 6 січня і до обіду 7 січня. У цей день закінчується піст.

Поширити в соціальних мережах:
Завантаження...

Останні новини

ТОП-5 фактів про інтернаціонального чемпіона Дениса Берінчика
ТОП-5 фактів про інтернаціонального чемпіона Дениса Берінчика

Історія успіху відомого спортсмена.

Стильно, модно, інопланетно: Для космічних туристів створили скафандри (відео)
Стильно, модно, інопланетно: Для космічних туристів створили скафандри (відео)

Очікується, що перші люди здійснять позаземний політ у 2020 році.

Футболіст Олександр Зінченко одружиться зі спортивною журналісткою
Який насправді вигляд мали відомі історичні постаті (фото)
Який насправді вигляд мали відомі історичні постаті (фото)

Поглянь на їхнє істинне обличчя…

«Я хлопець нахабний»: Ерік Абрамович про те, як отримав роль у детективі
«Я хлопець нахабний»: Ерік Абрамович про те, як отримав роль у детективі

Інтерв’ю з головним героєм серіалу «Брати по крові».

Батько та син надрукували на 3D-принтері робоче Lamborgini
Читати більше