Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
БМП і БТР: в чому різниця? 2021-12-09

БМП і БТР: в чому різниця?

БМП і БТР: в чому різниця?
Поширити в соціальних мережах:

Програма "Зброя" презентує свій  черговий випуск про бойові машини БТР та БМП та розповідає, від чого захищає їхня броня та яким шляхом йде зв'язок сучасної бронетехніки. 

Вже у ІІІ тисячолітті до н.е. людство винайшло перші бойові машини – колісниці, які пересувались полем бою, щоб постачати зброєю бійців. Прообразами БТР з нашої ери були тачанки дядька Махна під час громадянської війни, які перевозили не лише піхоту, але й кулемети і боєприпаси. Та справжньою революцією у бойовій справі стало застосування захисної броні перед Першою світовою.

Різниця між БТР і БПМ полягає у їхньому бойовому призначенні. БТР – це транспортний засіб для перевезення бійців, який пересувається на колесах, а БМП – бойова машина для ведення бою, що здійснює рух з допомогою гусениць. Також БТР значно перевищує БМП на дорогах із покращеним покриттям, хоча броня на бронетранспортера слабша, за броню бойової машини піхоти.

Першою вітчизняною машиною став БТР-70, число якого відповідає року виробництва – 1970. Він досі виконує свої бойові завдання не гірше, ніж це роблять його сучасники, зважаючи на те, що принципи побудови і комплектації досі не змінились. Єдине, що не притаманне сучасним моделям, – два двигуни, наявні у БРТ-70.

"БТР-70 також вміє плавати за рахунок турбіни, яка фільтрує воду. Цей механізм працює, як помпа, схожий на той, що розміщується на водному мотоциклі. Швидкість бронетранспортера на воді – 10км/год", - зазначив спеціаліст Микола Алтухов.

На сьогодні Київський бронетанковий завод, заснований у 1935 році, виготовляє зброю та нові БТР, експортуючи їх за кордон у М'янму, Таїланд, ОАЄ, Казахстан і Нігерію. Оновленою версією бронетранспортерів є БТР-3Є – плавуча бойова машина вагою в 16 тон, яка відрізняється високою маневреністю. Це суто українська розробка, що не тільки дає можливість пишатись, а й переконує – вітчизняна зброя є цілком конкурентною на світовому ринку. Вартість такого БТР на зовнішньому ринку становить 1,3 млн доларів.

Чи можуть українці так само пишатись вітчизняними бойовими машинами піхоти? Та з якою силою "б'ють" сучасні БМП? Про це у випуску програми "Зброя". 

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Бомбосховища столиці: чи готові вони прийняти людей у разі потреби?
Бомбосховища столиці: чи готові вони прийняти людей у разі потреби?

У столиці, на паперах, існують понад чотири тисячі укриттів…

Майстер створив автомобільний шедевр з купи брухту
Майстер створив автомобільний шедевр з купи брухту

Своє авто чоловік не готовий віддати ні за які гроші…

Дослідники з’ясували, де знаходиться легендарний Ковчег Заповіту
Дослідники з’ясували, де знаходиться легендарний Ковчег Заповіту

Вважають, що артефактом володів син царя Соломона…

«Євробляхери» поза законом: віддати машину державі дешевше, ніж заплатити штраф
Нова програма підготовки водіїв: що майбутнім автомобілістам не потрібно буде вивчати?
«Північний потік-2» в обмін на мир: підсумки розмови між Байденом і Путіним
Читати більше