Атакамський гуманоїд знову здивував світ

Атакамський гуманоїд знову здивував світ
Поширити в соціальних мережах:

Міжнародна група вчених поставила під сумнів останні версії щодо походження Атакамської мумії.

Міжнародна група науковців поставила під сумнів результати дослідження, яке стверджувало, що химерний скелет, знайдений в пустелі Атакама, був дівчиною з важкими генетичними мутаціями. Про це повідомляє Newsweek.

У 2003 році крихітний гумонаїдний скелет із витягнутим черепом був знайдений у покинутому селищі в пустелі Атакама.

Гуманоїд Атаками, або Ата, був настільки незвичними, що існувала думка щодо його позаземного походженням. Але в 2013 році команда зі Стенфордського університету оголосила результати досліджень, які показали, що Ата є людиною.

Однак багато питань про деформації залишилися, і тому вчені провели подальший генетичний аналіз, який був опублікований в журналі Genome Research цього року. У роботі вони дійшли висновку, що Ата була дівчинкою чилійського походження, яка померла практично відразу після появи на світ. Крім того, дослідники виявили, що Ата страждала від декількох генетичних мутацій, що спричинило її химерні риси.

Фото: ВВС

Проте в дослідженні, опублікованому 18 липня в Міжнародному журналі палеопатології, міжнародна команда експертів поставила під сумнів методи та висновки попереднього дослідження. Автори нової статті не змогли знайти жодних доказів "скелетних аномалій", які, як стверджували дослідження генома, відповідають за химерну зовнішність мумії. Навпаки, цього разу вчені стверджували, що плід виглядав нормальним для свого віку, який, за оцінками, становив близько 15 тижнів. Що стосується витягнутого черепа, то це можна пояснити, як геологічними, так і процесами народження, які вплинули на скелет. переконані науковці. Процес, який називається "пластична деформація", зазвичай змінює форму черепно-мозкових решток, які були занурені в землю. Тепло і тиск можуть повільно впливати на їх форму.

Крім того, автори статті зазначають, що попередні дослідження також підняли ряд етичних проблем, особливо з огляду на те, що мумія датується лише кількома десятиліттями, і контекст, в якому вона була знайдена, залишається незрозумілим. 

Вважається, що стенфордські вчені не виконували правильні протоколи для вивчення залишків людини, які в Чилі, як і у багатьох країнах, охороняються законом. Більше того, технології екстракції ДНК, які були використані під час дослідження, спричинили пошкодження тіла Ати. А вартісний та трудомісткий науковий тест із використанням технологій геному в цілому був непотрібним та неетичним.

Атакамська мумія, яка наразі перебуває у приватні колекції в Іспанії, може бути також незаконно ексгумована та вивезена з країни.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

На телеканалі 2+2 прем’єра документального проєкту-дослідження «Справжня історія Криму, Донбасу та Півдня»
На телеканалі 2+2 прем’єра документального проєкту-дослідження «Справжня історія Криму, Донбасу та Півдня»

У циклі будуть показані унікальні артефакти, фотографії, документи, оригінали старовинних мап…

Найшвидша істота на планеті спить у повітрі і може не спускатися на землю понад рік
Росія боїться зеленої енергетики Данії: шпигунський скандал за участю дипломатів рф
«Я – українка»: виступ 8-річнної балерини з Черкас на «Іспанія має талант» змусив світ говорити про Україну
Тестостерон та навіювання: як військові паради та патріотичні мітинги перетворюють людей на зомбі?
Коли легенда виявилася правдою: в горах Польщі знайшли скарб відьмака-шахрая, якого вважали вигадкою
Читати більше