Атакамський гуманоїд знову здивував світ

Атакамський гуманоїд знову здивував світ
Поделиться в социальных сетях:

Міжнародна група вчених поставила під сумнів останні версії щодо походження Атакамської мумії.

Міжнародна група науковців поставила під сумнів результати дослідження, яке стверджувало, що химерний скелет, знайдений в пустелі Атакама, був дівчиною з важкими генетичними мутаціями. Про це повідомляє Newsweek.

У 2003 році крихітний гумонаїдний скелет із витягнутим черепом був знайдений у покинутому селищі в пустелі Атакама.

Гуманоїд Атаками, або Ата, був настільки незвичними, що існувала думка щодо його позаземного походженням. Але в 2013 році команда зі Стенфордського університету оголосила результати досліджень, які показали, що Ата є людиною.

Однак багато питань про деформації залишилися, і тому вчені провели подальший генетичний аналіз, який був опублікований в журналі Genome Research цього року. У роботі вони дійшли висновку, що Ата була дівчинкою чилійського походження, яка померла практично відразу після появи на світ. Крім того, дослідники виявили, що Ата страждала від декількох генетичних мутацій, що спричинило її химерні риси.

Фото: ВВС

Проте в дослідженні, опублікованому 18 липня в Міжнародному журналі палеопатології, міжнародна команда експертів поставила під сумнів методи та висновки попереднього дослідження. Автори нової статті не змогли знайти жодних доказів "скелетних аномалій", які, як стверджували дослідження генома, відповідають за химерну зовнішність мумії. Навпаки, цього разу вчені стверджували, що плід виглядав нормальним для свого віку, який, за оцінками, становив близько 15 тижнів. Що стосується витягнутого черепа, то це можна пояснити, як геологічними, так і процесами народження, які вплинули на скелет. переконані науковці. Процес, який називається "пластична деформація", зазвичай змінює форму черепно-мозкових решток, які були занурені в землю. Тепло і тиск можуть повільно впливати на їх форму.

Крім того, автори статті зазначають, що попередні дослідження також підняли ряд етичних проблем, особливо з огляду на те, що мумія датується лише кількома десятиліттями, і контекст, в якому вона була знайдена, залишається незрозумілим. 

Вважається, що стенфордські вчені не виконували правильні протоколи для вивчення залишків людини, які в Чилі, як і у багатьох країнах, охороняються законом. Більше того, технології екстракції ДНК, які були використані під час дослідження, спричинили пошкодження тіла Ати. А вартісний та трудомісткий науковий тест із використанням технологій геному в цілому був непотрібним та неетичним.

Атакамська мумія, яка наразі перебуває у приватні колекції в Іспанії, може бути також незаконно ексгумована та вивезена з країни.

Поделиться в социальных сетях:

Последние новости

Интересные факты о молнии: попадает ли она дважды в одно место, и почему не стоит стоять там, куда она попала?
General Electric, Hyundai и Siemens: проект Rebild Ukrain привлекает к восстановлению Украины мировых гигантов
General Electric, Hyundai и Siemens: проект Rebild Ukrain привлекает к восстановлению Украины мировых гигантов

Вынужденные переселенцы уже заранее спланировали, как будут отстраивать свои города…

Малоизвестные страницы истории пропаганды: все, что реализовывал нацист Геббельс, он выучил в советском союзе
Костяной наконечник из библейской битвы в родном городе Голиафа «рассказал» ученым о событиях 2800-летней давности
2+2 и другие каналы 1+1 media без ограничений: к Пасхе Киевстар ТВ предоставляет свободный доступ к платформе
Маленькая страна, большая сила: врачи с Тайваня присоединились к украинской борьбе
Маленькая страна, большая сила: врачи с Тайваня присоединились к украинской борьбе

70 добровольцев захотели ехать в Украину, однако взять возможно было не всех…

Узнать больше