Атакамський гуманоїд знову здивував світ

Атакамський гуманоїд знову здивував світ
Поделиться в социальных сетях:

Міжнародна група вчених поставила під сумнів останні версії щодо походження Атакамської мумії.

Міжнародна група науковців поставила під сумнів результати дослідження, яке стверджувало, що химерний скелет, знайдений в пустелі Атакама, був дівчиною з важкими генетичними мутаціями. Про це повідомляє Newsweek.

У 2003 році крихітний гумонаїдний скелет із витягнутим черепом був знайдений у покинутому селищі в пустелі Атакама.

Гуманоїд Атаками, або Ата, був настільки незвичними, що існувала думка щодо його позаземного походженням. Але в 2013 році команда зі Стенфордського університету оголосила результати досліджень, які показали, що Ата є людиною.

Однак багато питань про деформації залишилися, і тому вчені провели подальший генетичний аналіз, який був опублікований в журналі Genome Research цього року. У роботі вони дійшли висновку, що Ата була дівчинкою чилійського походження, яка померла практично відразу після появи на світ. Крім того, дослідники виявили, що Ата страждала від декількох генетичних мутацій, що спричинило її химерні риси.

Фото: ВВС

Проте в дослідженні, опублікованому 18 липня в Міжнародному журналі палеопатології, міжнародна команда експертів поставила під сумнів методи та висновки попереднього дослідження. Автори нової статті не змогли знайти жодних доказів "скелетних аномалій", які, як стверджували дослідження генома, відповідають за химерну зовнішність мумії. Навпаки, цього разу вчені стверджували, що плід виглядав нормальним для свого віку, який, за оцінками, становив близько 15 тижнів. Що стосується витягнутого черепа, то це можна пояснити, як геологічними, так і процесами народження, які вплинули на скелет. переконані науковці. Процес, який називається "пластична деформація", зазвичай змінює форму черепно-мозкових решток, які були занурені в землю. Тепло і тиск можуть повільно впливати на їх форму.

Крім того, автори статті зазначають, що попередні дослідження також підняли ряд етичних проблем, особливо з огляду на те, що мумія датується лише кількома десятиліттями, і контекст, в якому вона була знайдена, залишається незрозумілим. 

Вважається, що стенфордські вчені не виконували правильні протоколи для вивчення залишків людини, які в Чилі, як і у багатьох країнах, охороняються законом. Більше того, технології екстракції ДНК, які були використані під час дослідження, спричинили пошкодження тіла Ати. А вартісний та трудомісткий науковий тест із використанням технологій геному в цілому був непотрібним та неетичним.

Атакамська мумія, яка наразі перебуває у приватні колекції в Іспанії, може бути також незаконно ексгумована та вивезена з країни.

Поделиться в социальных сетях:

Последние новости

В терракотовой армии первого императора Китая нашли нетронутую камеру с 16-тонным гробом: кому она принадлежит?
Зачем кремль снова запустил старый фейк о том, что Польша хочет забрать запад Украины?
Зачем кремль снова запустил старый фейк о том, что Польша хочет забрать запад Украины?

Интересно, что этот нарратив впервые появился накануне развала СССР…

Средневековая карта мира с 12 века разрушает миф россиян о Екатерине II и основании ею Юга Украины
Средневековая карта мира с 12 века разрушает миф россиян о Екатерине II и основании ею Юга Украины

Она находится во Франции, в одном из самых больших хранилищ древних манускриптов в мире…

Несси в Японии: ученые спорят о происхождении загадочного чудовища, найденного на пляже
Узнать больше