Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
6 суперздібностей нашого тіла, про які ми не здогадуємося 2018-05-16

6 суперздібностей нашого тіла, про які ми не здогадуємося

6 суперздібностей нашого тіла, про які ми не здогадуємося
Хто в дитинстві не мріяв стати супергероєм? Виявляється, всі ми набагато ближче до супергероїв, ніж здається. У нашого тіла є приховані можливості, про які мало хто знає.

Кіносценаристи вигадали масу героїв з унікальними можливостями. Це і миттєва регенерація кінцівок, і вміння керувати стихіями або ставати невидимим. У фільмах суперменам протиставляються прості смертні, що живуть своїм сіренької життям.

Ехолокаіця як у Бетмена


Ехолокація допомагає нам орієнтуватися в повній темряві. Завдяки їй ми можемо по звуку визначити віддаленість, розмір і навіть форму предмета. Ехолокація пов'язана з відділом мозку, що відповідає за візуальне сприйняття, тому ми можемо уявити предмет, навіть не бачачи його.

За допомогою цієї навички в просторі орієнтуються кажани, кити і деякі інші тварини. У людей ця здатність практично не розвинена. Суть в тому, щоб орієнтуватися на відлуння – відображення звуку від різних поверхонь. Відлуння буде різним, залежно від розміру предмета і відстані від нього.

Згодом можна навчитися розрізняти дрібні звукові відтінки. Ця здатність допомагає сліпим людям «бачити» вухами. І хоча зрячому людині вона практично не потрібна, при бажанні розвинути її в собі може кожен.

Сповільнення часу як у Ртуті 

Ми вміємо сповільнювати час – за це відповідає ділянка мозку під назвою мигдалеподібне тіло або амигдала. Це частина лімбічної системи, завдяки якій ми можемо відчувати емоції і приймати рішення. Також амигдала допомагає нам накопичувати і зберігати враження.

У ситуаціях, які мозок оцінює як загрозливі для життя, ця ділянка починає працювати активніше. У результаті ми сприймаємо, запам'ятовуємо і оцінюємо те, що відбувається навколо швидше, ніж зазвичай. Через це і створюється враження, що реальний час йде повільніше.

Це явище дійсно може врятувати нам життя, адже так ми вчасно помічаємо небезпеку і реагуємо, не роздумуючи.

Крім того, ми запам'ятовуємо критичну подію набагато яскравіше і докладніше, ніж всі інші. Більшість людей детально зможуть розповісти про свій перший стрибок з парашутом, аварії або іншої екстремальної ситуації.

Регенерація як у Росомахи 

Здатність відновлювати цілісність організму є фундаментальною властивістю живих істот. Регенерація відбувається протягом усього життя людини і характеризується оновленням клітин шкіри, слизових оболонок, внутрішніх органів, різних тканин.

Звичайно, людина поки не зможе відновити втрачену кінцівку, абощо. Одначе, вчені працюють над дослідженням стовбурових клітин і, можливо, у недалекому майбутньому Росомахи вже ходитимуть вулицями наших міст.

Емпатія як у Професора Ікс 

Завдяки емпатії ми можемо розуміти почуття іншої людини. Ми зчитуємо емоції набагато простіше і успішніше, ніж сприймаємо слова. За допомогою цієї здатності ми можемо розпізнати, що людина несе нам загрозу, навіть якщо його слова свідчать про протилежне.

Ще одна приємна новина: всі люди в світі мають однаковий набір емоційних виразів і природжену здібність їх розрізняти. Тому ми можемо правильно інтерпретувати гнів, презирство, подив, страх та інші базові емоції у будь-якої людини, незалежно від її культури і країни проживання.

Неприємна новина: наші думки спотворюють сприйняття. Якщо ми починаємо сумніватися, аналізувати і вірити словам – картинка реальності змінюється.

Відсутність больових відчуттів як у Супермена 

Неприємні відчуття нас змушує відчувати власний мозок, а не предмет, який завдав травму. І саме мозок керує силою больових відчуттів. Якщо травма загрожує нашому життю і вам потрібен час, щоб дістатися до місця допомоги, то він здатний тимчасово блокувати біль, щоб дати вам врятуватися.

Керування слухом як Синдел 

У кожної людини є вроджений акустичний рефлекс, який приглушує занадто гучні звуки. І мова не тільки про зовнішні звуки, типу вибуху, грому або плачу немовляти. Ми використовуємо цю функцію по кілька разів на день, коли жуємо. При цьому процесі внутрішня м'яз вуха скорочується і напружує барабанну перетинку, завдяки чому вібрації всередині вуха стають нижче, а звук – тихіше.

Хоча за замовчуванням ця функція присутня і справно працює у кожної людини, довільно управляти нею вміють не всі. Але є люди, які навчилися заглушати шум за власним бажанням. Напружуючи і розслабляючи внутрішню м'яз вуха, вони здатні контролювати зовнішні звуки. А точніше, створювати внутрішні, наприклад шум або бурчання, які не дають звуків зовні досягати барабанної перетинки.

За матеріалам: adme

Поширити в соціальних мережах:
Завантаження...
Останні новини
Сайт 1+1 запустив флешмоб #МоїМаршрутиДолі
Сайт 1+1 запустив флешмоб #МоїМаршрутиДолі
16 01 2019

Ви маєте можливість розповісти історію, що змінила ваше життя.

Життя на Місяці існує! Китайські вчені провели сенсаційний експеримент
Життя на Місяці існує! Китайські вчені провели сенсаційний експеримент
16 01 2019

Зонд “Чаньє-4” доставив на Місяць шість біологічних зразків.

На телеканалі 2+2 відбудеться прем’єра четвертого сезону серіалу «Опер за викликом»
На телеканалі 2+2 відбудеться прем’єра четвертого сезону серіалу «Опер за викликом»

Привабливий та відчайдушний оперативник Артем Трофимов знову береться за розслідування зухвалих злочинів.

Ялиночка гори або як не перетворити новорічні свята на трагедію
Ялиночка гори або як не перетворити новорічні свята на трагедію
30 12 2018

Гірлянда увімкнена, на стіл накрито, шампанське розлите – Ви готові зустрічати Новий рік? Щоб спогади про свято не затьмарила пожежа, редакція сайту 2+2 нагадує про основні правила безпеки у новорічну ніч.

Листівки від зірок Телеканалу 2+2
Листівки від зірок Телеканалу 2+2
29 12 2018

Зірки Телеканалу 2+2 вітають усіх зі святами!

12 новорічних обіцянок, яких ви справді зможете дотримуватися
12 новорічних обіцянок, яких ви справді зможете дотримуватися
28 12 2018

Ми наближаємося до 2019 року, що може означати лише одне: настав час обіцянок. Як часто ви кажете "З нового року я обіцяю…" і не дотримуєтеся плану? Сьогодні ми допоможемо вам скласти такий список, який буде легко втілити у життя.