5 правил інформаційної війни: як не нашкодити і бути корисним в Інтернеті

5 правил інформаційної війни: як не нашкодити і бути корисним в Інтернеті
Поширити в соціальних мережах:

Нацгвардія звернулась до українців…

Національна гвардія України закликала громадян, які не можуть допомагати на полі бою чи займатися волонтерством, вступати у боротьбу з ворогом в інформаційній війні. Для цього Нацгвардія виклала кілька правил, яких необхідно дотримуватись на інформаційному фронті:

Правило 1

Інформація, котру ви поширюєте у мережах і серед знайомих повинна бути корисною. Корисна інформація виконує завдання, котрі пришвидшують нашу перемогу. Вона може підіймати бойовий дух наших воїнів, волонтерів і працівників галузей критичної промисловості. Вона може демотивувати ворога. Може підтримувати вимушених переселенців. Корисна інформація повинна мати ціль, а перед поширенням будь-якої інформації варто задати собі питання: а який ефект вона має спричинити? Якщо ви розумієте користь – тоді поширюйте.

Правило 2

Якщо ви хочете бути максимально корисними на інформаційному фронті, то не варто продукувати і ділитися великою кількістю матеріалів, котрі мають різні (часом протилежні) меседжі. Найкращий ефект буде тоді, коли ви методично і постійно будете популяризувати одну або кілька позицій, думок чи закликів. Наприклад, українці зі всього світу допомогли українським дипломатам добитися відключення Росії від системи SWIFT, тому що на порядку денному це питання було найпомітніше і про нього говорили і політики, і журналісти, і громадський сектор і звичайні громадяни. Якщо спільно тиснути в одну точку – це прискорить прогрес.

Правило 3

Будьте обережні з неперевіреною інформацією і фейками. Нам може здаватися, що якщо фейк пришвидшить нашу перемогу, то це корисний фейк, проте тут є певний підступ. Річ у тім, що ейфорія спричинена фейком дуже швидко може переростати у розчарування і недовіру. А недовіра - дуже добрий ґрунт для ворожої пропаганди. Важливу чи підозрілу інформацію краще перевіряти на офіційних сторінках командування і у якісних медіа.

Правило 4

На інформаційному фронті краще боротися групами. Зараз є безліч ініціатив, котрі працюють як на українську аудиторію, так і для людей за кордоном. Хтось через комунікацію з медіа, хтось через спілкування з іноземцями на пряму, хтось записує відео різними мовами, а хтось перекладає матеріали і збирає докази російських військових злочинів. Кожен може знайти собі застосування. Для пошуку найвідповіднішого для вас завдання використовуйте гештеґи. Це допоможе організуватися і знайти однодумців.

Правило 5

Не нашкодь. До інформації потрібно ставитися відповідально. Наші військові не раз просили не вести прямі трансляції обстрілів, бо це може допомогти ворогу у коригуванні вогню. Також пам’ятайте, що ваші фото мають зашиті в собі геолокацію, тому дуже обережно фотографуйте і діліться світлинами, котрі зроблені поруч з позиціями українських військових чи стратегічними об’єктами.

 

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Доісторичний комп’ютер: як артефакт 2000 років тому міг робити те, що зараз під силу лише машинам NASA?
Історія кримських татар: як вони насправді з’явилися в Криму?
Історія кримських татар: як вони насправді з’явилися в Криму?

Кримські татари дуже різні між собою – це говорить про те, що…

Найдавніший корабель із коли-небудь знайдених у морі: в українських водах лежить судно часів Аристотеля
Кремль злякався нового Майдану: як в Грузії відреагували на новоприйнятий закон про «іноагентів»?
Косметичні тренди від українських брендів
Косметичні тренди від українських брендів

Українські бренди регулярно випускають перспективні новинки, які не поступаються аналогам іноземних виробників косметики…

Тривожний аудіозапис з МКС, який випадково потрапив у мережу, не на жарт налякав користувачів
Читати більше