Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
45% українців готові доплачувати за утилізацію сміття 2018-01-01

45% українців готові доплачувати за утилізацію сміття

45% українців готові доплачувати за утилізацію сміття
Поширити в соціальних мережах:

Опитування проводилося в 87 населених пунктах з різних куточків України.

Такими є результати опитування, яке провели фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Київський міжнародний інститут соціології.

Згідно з його результатами, більшість українців (88%) вважають проблему з відходами важливою, повідомляє Еcotown. Майже половина опитаних (49%) оцінили цю проблему як надзвичайно важливу, приблизно стільки ж респондентів зізналися, що не знають, куди дівають сміття після того, як воно потрапляє в бак.

Небезпечними люди найчастіше називають відходи хімічної промисловості (87%), відходи електричного та електронного устаткування, а також батарейки (67%). Про відходи медичних установ і непридатні хімічні засоби захисту рослин сільськогосподарського призначення згадали близько 60% опитаних. 79% респондентів знають про шкоду батарейок і люмінесцентних ламп, але тільки 1/5 з них відносять їх у спеціальні пункти збору, тоді як більшість (61%) просто викидають їх разом зі звичайним сміттям. Так чинять переважно сільські жителі (74%), але й серед городян таких 54%.

Чи задоволена українська молодь своїм життям?

На питання про альтернативні способи утилізації сміття, які могли б замінити його поховання на звалищах, переважна більшість опитаних виступили за переробку відходів (80%). 54% респондентів проголосували за повторне використання, а 41% – за компостування. Спалювання вибрали тільки 12%.

Не сортують сміття 69% опитаних. Однак 86% з них сказали, що готові це робити, якщо їм забезпечать необхідні умови. Зокрема, 66% опитаних вказали, що вони не сортують відходи, оскільки не мають спеціальних контейнерів. Розділяють сміття тільки 29%.

2/3 респондентів відповіли, що знають, які відходи можна використовувати в якості вторинної сировини (не знають про це 28%). У той же час 2/3 з опитаних ніколи не здавали потенційну вторинну сировину. 58% сказали, що не володіють інформацією про розташування таких пунктів прийому. Спалюють сміття 34% людей (71% з них – сільські жителі), а компостують - 68% селян і 22% городян.

Поліетиленовими пакетами користується більшість опитаних (76%), паперовими – 17%, а а пакетами з тканини – взагалі 4%. При цьому, 78% опитаних сказали, що знають про забруднення навколишнього середовища пластиком. 30% висловили готовність зовсім відмовитися від пакетів і ще 53% – зменшити їх використання.

Зусилля місцевої влади щодо вирішення проблем зі сміттям і відходами люди оцінюють переважно негативно: 35% відзначили, що місцева влада нічого не робить. А більшість (81%) оцінили інформаційно-просвітницьку роботу щодо правильного поводження з відходами на національному та місцевому рівнях як недостатню.

Щодо оплати за утилізацію відходів позиції, то близько третини респондентів вважають, що вона має входити до квартплати і рахуватися залежно від кількості осіб, які проживають в квартирі. Ще 9% підтримують варіант врахування цієї плати в квартплаті в залежності від житлової площі. Трохи більше третини (37%) переконані, що громадяни нічого платити не повинні, а решта 21% не мають чіткої думки з цього приводу.

Додатково платити за утилізацію сміття готові 45% опитаних, в той час як 50% до таких змін не готові. Серед тих, хто готовий до збільшення витрат заради впровадження сортування та переробки відходів, 56% вважають допустимим зростання суми не більше ніж на 10%, а ще 14% готові до підвищення не більше ніж на 20%.

Поширити в соціальних мережах:
Завантаження...

Останні новини

Та, що підкорила серце Зінченка: Хто така Влада Седан
Та, що підкорила серце Зінченка: Хто така Влада Седан

Все, що ви хотіли знати про наречену футболіста.

ТОП-5 фактів про інтернаціонального чемпіона Дениса Берінчика
ТОП-5 фактів про інтернаціонального чемпіона Дениса Берінчика

Історія успіху відомого спортсмена.

Стильно, модно, інопланетно: Для космічних туристів створили скафандри (відео)
Стильно, модно, інопланетно: Для космічних туристів створили скафандри (відео)

Очікується, що перші люди здійснять позаземний політ у 2020 році.

Футболіст Олександр Зінченко одружиться зі спортивною журналісткою
Який насправді вигляд мали відомі історичні постаті (фото)
Який насправді вигляд мали відомі історичні постаті (фото)

Поглянь на їхнє істинне обличчя…

«Я хлопець нахабний»: Ерік Абрамович про те, як отримав роль у детективі
«Я хлопець нахабний»: Ерік Абрамович про те, як отримав роль у детективі

Інтерв’ю з головним героєм серіалу «Брати по крові».

Читати більше