Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
Ахтем Сеїтаблаєв: "Гвардія-2 – це фільм про живих людей" 2017-10-09

Ахтем Сеїтаблаєв: "Гвардія-2 – це фільм про живих людей"

Гвардія-2
Ахтем Сеїтаблаєв:
Поширити в соціальних мережах:

Український актор та режисер відверто про українське та російське кіно й політичні погляди.

Напевно, один з найпатріотичніших українських акторів Ахтем Сеїтаблаєв, виконавець ролі "Татарина" у стрічці "Гвардія-2", відверто розповідає про те, чому мистецство не може бути поза політикою та як знімати правильне українське кіно у інтерв'ю для Tochka.net.

─ Як ви ставитеся до артистів, які відмовчуються або не бажають говорити про війну, вважаючи, що творчість повинна бути поза політикою?

З одного боку, я можу зрозуміти та прийняти, коли артист взагалі не висловлюється про політику як таку. Я не можу зрозуміти, коли він несе такий меседж, що мистецтво поза політикою або нас посварили. Ще більше я не приймаю ситуації, коли українські артисти, публічні мотивуються тим, що нібито мистецтво поза політикою, і їздять заробляти гроші до країни, яка окупувала значну територію України і знищує проукраїнських громадян. Я абсолютно не приймаю цієї позиції.

─ Ваш герой у "Гвардії" – простий українець, який пішов на війну. Що ви хочете донести з екрану? Про які проблеми заявляєте?

Він кримський татарин. Там немає ніяких таких кричущих висловлювань, які можна написати на плакаті. В першу чергу, це фільм про живих людей, про їхні надії, про їхні страхи, про їхню віру. І в тому числі про те, що в Україні зараз відбувається народження української політичної нації. Ми сьогодні всі українці, незалежно від того, хто ми за походженням: кримські татари, росіяни, українці, вірмени, греки, євреї. І це найважливіше.

─ Коли виходять картини, основані на реальних подіях, хочеться вірити, що вони створені з конкретною метою. Яка мета роботи "Гвардія-2"?

Мені хочеться, щоб вона була актуальною не тільки з точки зору сьогоднішнього дня, а й в тому контексті, щоб люди розуміли, що завдяки молодим відбувається народження нової країни, людей нової країни.

─ Як режисер, який представляв свій фільм з метою відправити його на "Оскар 2018" ("Чужа молитва"), та актор "Гвардії", серіалу, основаному на реальних подіях, розкажіть, чи часто сценаристи і режисери маніпулюють свідомістю публіки?

Голлівудські продюсери створили не просто гарне кіно. Адже вони ще й всьому світу делегують меседжі про американський спосіб життя, про свої пріоритети, про свої цінності. Кіно – це, безумовно, інструментарій.

Режисер, будучи деміургом на майданчику, який створює свій світ разом зі сценаристом, транслює свої думки, свої емоції і своє бачення світу. Вони намагаються донести, видозмінюючи і акцентуючи увагу глядача, ті ключові, знакові для себе події і моменти, які важливі для них. Можливо, "маніпуляція" – не зовсім коректний термін. Адже маніпуляція – це все ж спотворення дійсності. А якщо ми говоримо про фільм на реальних подіях, то мені дуже хочеться сподіватися, що він буде не спотворювати, а акцентувати увагу на фундаментальних речах для кожного глядача.

─ У конкурсній програмі російського фестивалю документального кіно "Артдокфест" в Санкт-Петербурзі буде представлено відразу три фільми нібито про Україну. У них українців зображають антигероями картини і розвитку України в цілому. Що ви думаєте про подібні картини, які знімають в Росії, і чим ми можемо відповісти? Чи варто відповідати?

Команда на чолі з режисером в цьому випадку виконує державне замовлення. І за великим рахунком мені все одно, що про нас говорять в сьогоднішній Росії. Як вони оцінюють ті чи інші події, що відбуваються в Україні. Мені це цікаво, можливо, тільки з точки зору аналізу деяких подій. Що в принципі мені очікувати від проваласних державних структур, чималою частиною яких є і російське кіно? Вони розповідатимуть, що вони винні?

Ми повинні займатися своєю справою. Ми повинні чітко розуміти, що кіно – це теж інструментарій. Ми зараз закінчуємо працювати над повнометражною картиною "Кіборги", прем'єра якої відбудеться 26 грудня. Своїм основним меседжем в картині ми взяли думку і ідею про те, що це народження нових людей і нової країни. Це фільм не про війну, хоча там багато бойових сцен. В першу чергу, це фільм про мир, про людей, для яких важливо захистити свою країну, брати участь у створенні своєї країни. Важливо знайти чіткість розуміння, що є його особистою системою координат. Розуміння, що це усвідомлений цивілізаційний вибір між минулим і майбутнім. В цьому випадку – так, ми будемо відповідати на подібні виклики. Але не це головне.

Прем'єра військово-патріотичної стрічки "Гвардія-2" відбудеться 14 жовтня о 20:20 на каналі 2+2.

Поширити в соціальних мережах:
Завантаження...

Останні новини

Група 1+1 media інформує про перенесення дати кодування супутникового сигналу телеканалів на 28 січня 2020
Група 1+1 media інформує про перенесення дати кодування супутникового сигналу телеканалів на 28 січня 2020

Таке рішення було прийняте сьогодні, 16 січня, на прохання офіційних супутникових операторів та за результатами аналізу рівня готовності населення.

70-річний боксер нокаутував 43-річного суперника (відео)
Мексиканські копи закуплять українські електробайки
У NASA вперше показали новий марсохід (відео)
У NASA вперше показали новий марсохід (відео)

Його тестування виявилося успішним.

Краківські будівельники випадково знайшли скарб, вартістю понад 12 млн гривень
«Плануємо знести голову»: Батько та тренер Лопеса зухвало прокоментував бій із Ломаченком
Читати більше