Військові бюджети країн різко зросли до нечуваних розмірів…
На фоні російської війни проти українського народу всі країни світу нині вливають рекордні суми в оборону і закупляють найсильнішу зброю. Мілітаризація (нарощення військових потужностей) людства почала зростати після російської агресії ще 2014 року. До цього, з 2011 року багато країн відверто ігнорували оборонні бюджети.
«Ми спостерігали демілітаризацію Європи. НАТО зменшувало витрати на свої потреби, США виводили свої озброєні сили з баз, котрі розміщалися на території Європи. Виявляється, у деяких країн, їхні збройні сили були виключно на папері, наприклад, у Німеччині, де близько 50% техніки були небоєздатними», - розповідає військовий експерт Олександр Коваленко
Минулий рік, коли росія лише брязкала зброєю, став рекордним у витратах на військовий комплекс – мова йде про більш ніж 2 трлн доларів. Але нині ця сума зросла у невимовну кількість разів.
Так, Німеччина хоче стати першою армією Європи, на це виділяють 100 млрд євро. Це вдвічі більше російського військового бюджету.
«Німеччина скоро матиме найбільшу регулярну армію в Європі в рамках НАТО», - повідомив канцлер Олаф Шольц
В планах Німеччини і розвиток космічної системи раннього попередження, а майже 20 млн євро витратять на військово-морський флот, зокрема на закупку нових кораблів та підводних човнів.
Більше солдатів і більше зброї – новий напрямок розвитку Фінляндії. До переліку закупок входять зенітні засоби. Спільно зі Швецією Фінляндія буде закупляти переносну, вогнепальну та протитанкову зброю.
Збільшила оборонний бюджет і Естонія, там нині закупляють колісні бронетранспортери.
Польща наступного року збільшить оборонний бюджет до 3% ВВП.
Литва найближчим часом проведе закупку озброєння на 2 млрд євро.
Японія теж активно вкладає кошти у власне озброєння.
Якими сучасними комплексами замінять країни своє існуюче озброєння? Чому ці літаки та зброя є передовими? Про активне озброєння світу – дивися у сюжеті програми «Гроші»
Дивися також: