Україною котиться хвиля автовикрадень

ДЖЕДАІ
Поширити в соціальних мережах:

Щодня крадуть зо два десятки машин. Утім повертаються до своїх власників одиниці. Поліція розводить руками: на відміну від злочинців, немає сучасного технічного забезпечення.

На підмогу правоохоронцям прийшли нардепи. Вони пропонують суворіше карати крадіїв, які заволоділи авто за допомогою електронних пристроїв.

Свою Хонду Дмитро завжди залишав перед будинком. Та одного дня на звичному місці її не знайшов.

Меня в это время не было в стране, хотя семья была дома. Поэтому в принципе автомобиль был на виду, под присмотром, но вот в понедельник в первой половине дня, где то в обед, обнаружили, вот буквально здесь стояла и все и нет.

Дмитро Ярошенко, постраждалий

Щодня в Україні полісмени чують до двох десятків подібних історій. Лише за перші 6 місяців цього року поліція зафіксувала майже 3 тисячі викрадень транспорту. Найчастіше крадуть Жигулі, Тойоти, Ланоси, Мерседеси та БМВ. При чому старі радянські ВАЗи вчетверо популярніші за німецькі Бехи.

Розкривають правоохоронці лише 40 відсотків цих злочинів. А машин власникам повертають – ще менше. Нинішні викрадачі успішно застосовують високотехнологічні засоби. Тож з огляду на їхню активність, народні обранці вирішили посилити відповідальність за любов до "чужих коліс". І внесли до кримінального кодексу зміни, де, зокрема, чітко прописали покарання за використання електроніки під час зламу авто.

Зараз заволодіння транспортним засобом потребує умілості не стільки технічної в управлінні викруток, і молотком. Скільки вміти користуватися комп’ютерною технікою, електронним зчитуванням програмуванням. Ця норма безпосередньо розширяє коло злочинного посягання правопорушника на заволодіння транспортного засобу.

Антон Покрищук, Юрист

А ще депутати планують впровадити диференціацію покарання за викрадення авто. Що дорожча машина, то більше років за ґратами проведе злочинець. Незаконне заволодіння автомобілем, ринкова вартість якого становить "значний розмір", тобто від 92 050 грн до 230 125 грн, може вилитись у тюремний строк від 5 до 8 років з конфіскацією майна або без такого. Якщо ж ринкова вартість транспортного засобу становить "великий розмір", тобто вже понад 230 125 грн, то термін позбавлення волі вже може скласти від 7 до 12 років з конфіскацією майна або без такого.

Утім, навряд чи це зупинить хвилю автовикрадень. Бо в Україні у вільному доступі й за помірні гроші продають сканери та грабери. І по всій країні працюють десятки угруповань, які крадуть дорогі машини на замовлення. Єдиний вихід – завчасно і по максимуму подбати про безпеку власного авто. Ніж потім сподіватися на професійність правоохоронців.

Більше дивіться у ДжеДАІ на 2+2 та підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook. 

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Її ненавидів сам Петро І, називаючі «вошею»: історія московської «копійки», яка насправді – спадок Золотої Орди
Її ненавидів сам Петро І, називаючі «вошею»: історія московської «копійки», яка насправді – спадок Золотої Орди

Московська «копійка» — це не гордість, а черговий приклад запозичення чужого…

Не ведмеді, не вовки і не койоти: несподіваний рейтинг найнебезпечніших тварин Канади
Перший зодіакальний символ: петрогліф Козерога знайдено на західному березі Нілу в Єгипті
«Страшно, коли перед тобою створіння вагою 500 кг: український мандрівник про зустріч з диким Гризлі в Канади
Таємниця 3000-річної системи письма мінойців: чи зможе сучасна наука розгадати «Лінійне письмо А»?
Перша монета Московії мала напис ординською мовою: історія походження російського слова «деньги»
Перша монета Московії мала напис ординською мовою: історія походження російського слова «деньги»

Московія розвивалася в межах ізольованої політичної та економічної системи…

Читати більше