Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Скільки доведеться заплатити за перевищення швидкості у Туреччині

ДЖЕДАІ
Поширити в соціальних мережах:

У Стамбулі проскочити непоміченим – завдання нездійсненне. Богдан Лазука відчув, що "велике око" стежить за кожним водієм.

Вже третій рік поспіль в Україні безуспішно намагаються впровадити фотофіксацію. Наразі копи мають 25 ручних камер трукам. В Туреччині фотофіксація працює вже десять років.

У Києві більше мільйона машин і лише два пристрої для вимірювання швидкості. Один на правому березі – на проспекті Перемоги. Другий на лівому – на проспекті Бажана.

У Стамбулі офіційно машин утричі більше. І складається враження, що камер і патрульних з радарами тут стільки ж.

На будь-якому відрізку, де можна розігнатись, у нас стоять камери та попереджувальні знаки. Окрім цього, патрульні з радарами постійно міняють свої місця і вас можуть упіймати за перевищення будь-де.

Айхан Сараг, заступник голови відділу контролю за дорогами

За перший місяць роботи 25 трукамів українські правоохоронці виписали п’ять тисяч постанов. Але наші водії не надто поспішають розлучатися з грошима. Мурат у Стамбулі за кермом вже давно. Каже, якщо одразу не сплатити штраф – він постійно зростатиме.

Штраф потрібно сплатити впродовж тридцяти днів з моменту отримання. Не має значення – чи він надійшов поштою, чи виписали копи на місці. Якщо у цей строк не оплатити, то щомісяця на суму штрафу нараховують п’ять відсотків пені.

Мурат, мешканець стамбула

Мінімальний штраф за перевищення швидкості лише на 10 кілометрів за годину у Туреччині на наші гроші становить 1200 гривень. Якщо додали зайвих 30 кілометрів сума зростає вдвічі.

Не менш серйозне фінансове покарання отримують любителі проскочити на червоне. Штраф від 1200 гривень. Не пристебнутий пасок безпеки коштуватиме 600 гривень. Камери, що фіксують такі порушення стоять на кожному світлофорі та перехресті.

Є й бонуси. Якщо штраф сплатити протягом двох тижнів, сума виявиться на чверть меншою.

Турецькі водії сплачують штрафи майже одразу. Їм просто не вигідно зволікати. В нашій країні з цим питанням дуже жорстко і гроші за порушення у вас заберуть у будь-якому разі.

Айхан сараг, заступник голови відділу контролю за дорогами

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Вчені знайшли у Трансильванії скелет кажана-монстра розміром з жирафа та із розмахом крил у триповерховий будинок
Виготовлений не із сирої нафти: вчені створили новий пластик, який можна переробити
Ведучий Геннадій Попенко: «Москалів зупинить лише сила, ЗСУ і єднання українців»
«Винні пранкери»: продюсер Пригожин поспішив виправдатися за розмову з мільярдером Ахмедовим про нинішню владу рф
Більше 600 окупантів і один ворожий літак знищені минулої доби: бойові втрати ворога станом на 29 березня
Читати більше