Як вийти переможцем з "банківської" війни - ПОРАДИ ЮРИСТА

Дембель
Поширити в соціальних мережах:

У програмі Дембель на 2+2 юрист Леся Василенко пояснює учасникам АТО їхні права щодо банківських кредитів та радить, як діяти у разі колекторського тиску та погроз від банків.

За словами Лесі Василенко, юриста і голови ГО "Юридична Сотня", тиск банків на клієнтів з АТО, нарахування таким особами відсотків по кредиту під час їх знаходження на фронті або ж залучення до вирішення справи колекторів є неприйнятним з точки зору законодавства. Проте, на жаль, розповсюдженим, як-от у історії Владислава Глушенка, який по поверненню з війни виявився боржником не одного банку.

Наразі в Україні існує закон, згідно з яким учасники АТО звільняються від сплати штрафів та боргових зобов'язань, банки мають йти на поступки військовим.

Якщо у бійця АТО до війни було оформлено кредит, на момент мобілізації йому необхідно подати до установи банку такі документи:

1. Повістку.

2. Довідку з військкомату.

3. Заяву не нараховувати відсотки на особливий період.

У випадку, якщо боєць не встигне підготувати документи до відправлення на фронт, або ж дізнався про таку необхідність вже у зоні АТО, він може написати довіреність на іншу людину для спілкування з банком. Усі документи уповноважений завіряти командир військової частини, їх та довіреність слід переслати додому. 

Ще більше порад від юриста - у проекті Дембель на каналі 2+2.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Читати більше