Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Військові туристи. Як чиновники швидко отримують статус учасника бойових дій та АТО

Дембель
Військові туристи. Як чиновники швидко отримують статус учасника бойових дій та АТО
Поширити в соціальних мережах:

Статус учасника бойових дій АТО одними із перших почали здобувати кабінетні генерали і чиновники, які дуже часто навіть не мають жодного стосунку до війни на Сході. Програма Дембель на 2+2 розказує, як саме їм це вдається.

Військові туристи – саме так називають кабінетних клерків, які незаконно присвоюють собі бойовий статус.

"В мене достатньо багато знайомих і в Міністерстві оборони, і в Генеральному штабі, і практично поголовно всі мої знайомі стали учасниками бойових дій, - розповідає народний депутат України Дмитро Тимчук. – Особливо прикрим є те, що на той момент не передовій, тобто в підрозділах, які безпосередньо брали участь в бойових зіткненнях, далеко не кожний солдат мав цей статус. Навпаки, вони тільки-но почали його отримувати".

У Законі України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту чітко сказано, що учасниками бойових дій можуть бути лише особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів. Проте, майже всі працівники 12 силових структур вдало цим скористалися.

Виявляється у боях брали участь 26 прокурорів Донеччини на чолі з Миколою Франтовським, співробітник СБУ Василь Пісний, який "прославився" інцидентом із нардепом Володимиром Парасюком, ректор Національної Академії прокуратури Олег Литвак, який відвідав виїзну нараду у Краматорську і став учасником бойових дій, заступник міністра регіонального розвитку та ЖКГ Дмитро Ісаєнко, якого депутати прямо в станах парламенту змусили написати заяву про відмову від посвідчення. І це лише невеликий перелік тих, хто несправедливо отримав статус. За інформацією Всеукраїнської спілки ветеранів АТО, 2/3 носіїв статусу учасника бойових дій не брали участі у боях.

Ситуація взагалі стала критичною, коли статус УБД стали видавати у Міжвідомчих комісіях при силових структурах.

Чиновники діють за простою і законною схемою – оформлюють відрядження у зону АТО, приїжджають на 3 дні у мирний Краматорськ чи Слов'янськ, які знаходяться далеко від лінії розмежування, але за документами є зоною проведення антитерористичної операції, відмічаються, що перебувають на території військових дій. І весь пакет пільг у кишені. Та найголовніше – власники такого посвідчення не підпадають під люстрацію, а після публічної відмови від нього – можна відновити посвідчення через суд.

"90 % вищого керівництва силових відомств цей статус всі отримали", – припускає член міжвідомчої комісії з надання статусу УБД АТО Андрій Мамалига.

Станом на 31 грудня 2015 року статус УБД отримали 101 580. За словами Голови Всеукраїнської спілки ветеранів АТО Тараса Ткаліча, станом на 4 січня 2016 статус УБД вже мали 168 000. Щодня ця цифра зростає.

Більше про військовий туризм дивіться у ВІДЕО програми Дембель, яка виходить в ефірі 2+2 щонеділі о 15:00.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Це був 14-річний нащадок родини еліти: вчені відтворили обличчя 2300-річної єгипетської мумії з аномально великим мозком
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни

Випуск присвячений працівникам критичної інфраструктури…

«Багатьом снилася їжа»: український захисник розповів про катування голодом в російському полоні
Копав картоплю, а знайшов єгипетську статую XII династії: неймовірна історія появи стародавніх скарбів Єгипту у Шотландії
Телеканал 2+2 покаже матч «Дніпра-1» проти «Ворскли»
На телеканалі 2+2 – прем’єра документального проєкту «Гострі ножі. Бородянка»
На телеканалі 2+2 – прем’єра документального проєкту «Гострі ножі. Бородянка»

Про мешканців, які стали на захист міста і практично голіруч чинили опір окупантам…

Читати більше