Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Сталеві «вовки» Харкова: як 127 бригада ТРО звільнила місто від окупантів і витіснила їх за кордон?

Бригада
Сталеві «вовки» Харкова: як 127 бригада ТРО звільнила місто від окупантів і витіснила їх за кордон?
Поширити в соціальних мережах:

Добровольців було настільки багато, що на усіх не вистачало зброї, бронежилетів та навіть касок…

Оборона Харкова увійшла в сучасну військову історію. У перші дні повномасштабної війни місто та область стали одними з перших територій, куди зайшли російські окупанти. Броньовики «Тигр», військові КАМАЗи, бронетранспортери та елітні підрозділи рф навіть зайшли у місто, але зустріли там такий опір, що тікали назад швидше ніж заїжджали. І гнали їх харків’яни – звичайні люди, які у пуховиках та кросівках взяли до рук автомати та відстоювали свій дім.  

Просто за лічені дні у місті Харків утворилася 127 бригада територіальної оборони, яка на 90% складається не з військових, а вмотивованих українців. Добровольців було настільки багато, що на усіх не вистачало зброї, бронежилетів та навіть касок. Проте відсутність необхідного екіпірування, не завадило українським захисникам вигнати ворога з української землі та дати йому доброї прочуханки.

«Наш батальйон вийшов перший на державний кордон села Тернова, Харківської області. Щільність за цей населений пункт була така, що фактично усе розліталося, вибухало навколо, не перестаючи. Супротивник стягнув сили на кордон зі свого боку, бо цей населений пункт від нього вже кілометр – державний кордон», - згадує командир 227 батальйону «Іспанець» Олег Черкашин.

І якщо ще на початку повномасштабного вторгнення, росіяни переважали у повітрі, то зараз із боку Харкова не потикають сюди носа. І все завдяки звичайним сантехнікам, комбайнерам, бізнесменам та робітникам.

«Цей весь досвід, він набутий саме тут, в реальних бойових умовах. Тобто, не було у нас якогось там курсу навчання, наприклад, бойових пілотів, який ви маєте пройти, а потім вже вступати у бій. Ні, такого не було. Реально вчилися усьому самі. І зараз є ділянки фронту на яких вони (росіяни) не літають – бояться, бо там працюють наші хлопці», - каже військовослужбовець із позивним «Чечен».

Як харківські захисники вели запеклі бої, вигадуючи креативні рішення? Чому і як пішли у наступ на два дні раніше запланованого терміну Міноборони? Та як їм вдалося обманути ворога і тим самим дати можливість українським захисникам розпочати контрнаступ на іншій ділянці фронту? Подробиці – у сюжеті:

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

11-річний художник-волонтер заробляє гроші для ЗСУ та привертає увагу закордонних галеристів
Імпланти майбутнього: українські хірурги провели унікальне протезування українського воїна без ніг
32 артилерійських системи та понад 500 окупантів відправилися в пекло минулої доби: бойові втрати ворога станом на 3 червня
12 тисяч людей стали жертвами експериментів підрозділу 731: у Китаї знайшли «бункер жахів» часів Другої світової війни
Золото, метали та долари: розкриваємо загадку скандального палацу путіна в Африці
Золото, метали та долари: розкриваємо загадку скандального палацу путіна в Африці

А збудував його засновник чвк вагнер пригожин для свого господаря…

Знайшли через 70 років: на закинутому горищі британці відшукали заготовку корпусу першого боліда Формули-1
Знайшли через 70 років: на закинутому горищі британці відшукали заготовку корпусу першого боліда Формули-1

Макети машини, що у 1950 році виграла заїзд у Гудвуді, вважали загубленим…

Читати більше