Прем’єра – 5 та 6 грудня…
До Дня Збройних сил України, 5 та 6 грудня, о 17:00 на телеканалі 2+2 відбудеться прем'єра двох серій документального проєкту «Пригоди Ваньки-окупанта на Київщині», в основу якого увійшли записи з особистих щоденників російських солдатів. Основним документом став щоденник, знайдений в Катюжанській школі.
Документальний проєкт «Пригоди Ваньки-окупанта на Київщині» знято на замовлення каналу 2+2 спільно з Міністерством Оборони України. За основу взяті особисті записи російських солдатів, а також щоденник, знайдений на території місцевої школи у селі Катюжанка, де знаходився командний пункт окупантів. У цих записах російський військовий відверто пише, як і навіщо був відправлений до України, намагається зрозуміти мету війни, критикує дії керівництва рф та відверто розповідає про безжальні допити українців.
Творча група проєкту відвідала міста і села на Київщині, жителі яких пережили найстрашніші дні свого життя. В ексклюзивних інтерв’ю свідки нелюдських звірств армії рф розповідають про пережитий біль, страх й те, що в поведінці окупантів дивувало найбільше. Також глядачі 2+2 почують ексклюзивні коментарі командувача Сухопутних військ ЗСУ Олександра Сирського, який командував обороною Київщини, Олександра Вдовиченка – командуючого 72-ої окремої механізованої бригади ЗСУ, військового оглядача Олексія Арестовича та начальника Головного управління розвідки Міноборони України Кирила Буданова.
Виробництвом документального проєкту «Пригоди Ваньки-окупанта на Київщині» на замовлення телеканалу 2+2 займався Департамент журналістських розслідувань 1+1 медіа під керівництвом Максима Шиленка. Автор проєкту – Денис Данко, режисер – Сергій Сотниченко.
«Більше місяця я зі своєю мамою перебував у сірій зоні Ірпеня під постійним вогнем загарбника. Ховаючись у підвалі, я навчився сприймати війну за звуками, уявляючи найжахливіші кадри тих подій, і, намагаючись зафіксувати все своєю емоціональною пам‘яттю. В короткі миті тиші, виходячи зі свого «бункера» на поверхню, я на власні очі бачив те, що навіть не міг уявити в своїх найстрашніших фантазіях. Перечитуючи цитати і парадоксальність думок та вчинків автора щоденника, у мене «ламався» мозок. Я думав, якою ж має бути людина в 21 столітті, щоб робити таке? Саме ці роздуми стали найбільшою мотивацією для створення фільму, – коментує Сергій Сотниченко, режисер проєкту «Пригоди Ваньки-окупанта на Київщині». – Ми об’їздили майже всю Київщину, відзняли стос відеоматеріалу і кожне інтерв‘ю, кожне… було пронизано горем. Сльози на обличчі стали звичайним станом українських людей. Це були найболючіші зйомки в моїй кар’єрі – коли група поверталась додому у повній тиші».
«Документальний проєкт «Пригоди Ваньки-окупанта на Київщині» варто переглянути, тому що в ньому переплетені одразу кілька дуже цікавих історій. Перш за все, це історія головного антигероя Ваньки-окупанта. Завдяки щоденнику ми змогли хоч трохи залізти йому в голову і спробували зрозуміти його мотиви. Загальне враження не змінилось, але багато в чому він здивував. Також це історія битви за Київ, про героїзм наших захисників, які, докладаючи надзусилля, змогли відстояти столицю. Ну і насамкінець, це історія про всіх нас – жителів Київщини, які пережили окупацію, і яким не пощастило зблизька розгледіти, хто такий Ванька-окупант. Якщо узагальнити, цей документальний проєкт про першу велику перемогу добра над злом, перемогу котра, як на мене, стане однією з визначальних у поразці і знищенні путінської імперії зла», – коментує автор проєкту Денис Данко.
Знайдені записи окупантів, відверті розповіді свідків, а також фаховий аналіз військових допомогли режисерам проєкту «Пригоди Ваньки-окупанта на Київщині» відтворити події, що розгортаються на Київщині на початку повномасштабної війни в Україні – перетин кордону на півночі України, окупація від Чорнобиля до Гостомеля, звірства росіян в Бучі й Бородянці, катування, насильство, вбивства українців та нескінченне мародерство.
Дивися також:
- Бойкот фехтувальників-росіян та білорусів на міжнародній арені продовжено до березня 2023 року
- Моторошне знамення: у храмі на Чернігівщині двохсотлітній хрест вкрився кров’ю, попереджаючи про війну
- На росії екстрасенси щоденно в ефірі розповідають, що війна в Україні – це місія, а путін – голуб миру