Заспиртовані гадюки та сушені жаби: художниця Олеся Бондар про те, як створювали житло мольфара в «Злих духах»

Злі духи

Прем’єра 4-серійного містичного детективу відбудеться 24 квітня о 19:40 на телеканалі 2+2. 

Стрічка розповідає про київського слідчого Маркіяна (Олександр Яцентюк), який після поранення вирушає на реабілітацію в карпатське село Ясени, але замість відпочинку опиняється у вирі загадкових смертей, старих секретів і забутих ритуалів. Розплутувати клубок інтриг йому доводиться з місцевим слідчим Басюком (Олександр Ярема).

Також у стрічці знімалися Іван Залуський, Яна Ключник, Ісабель Меркулова, Дмитро Палєєв-Барманський, Наталія Корецька, Остап Ріпка, Дана Кузь, Олекса Городенко, Назар Ян Божик, Федір Смірнов та інші.

Під час підготовки до зйомок команда проводила експедиції в гори, досліджувала побут гуцулів та збирала візуальні референси. Особливу увагу приділили образу напівмістичної істоти Мари. Її образ доповнили символічні татуювання, старовинне намисто і грим.

«Мара — це образ із карпатського фольклору. Ми не хотіли вдаватися до «бісовщини» чи повторювати щось із попкультури. Її вигляд продумували дуже детально — національний колорит, але тонкий, без шароварщини. Родзинкою став вінок із квітів, який я створила ще до зйомок — він органічно вписався в образ», — розповіла інтернет виданню Детектор медіа художниця Олеся Бондар, яка працювала над створенням серіалу.

Для серіалу також створили та «обжили» хату мольфара, якого зіграв Олекса Городенко.

«Ми створювали житло мольфара, яке б виглядало автентично, але не як музей. Там є килими, сімейні фото, сушені трави, старовинний посуд. Уважні глядачі помітять навіть заспиртованих гадюк і сушених жаб. Багато деталей ми шукали на блошиних ринках, дещо надавали місцеві мешканці», — поділилася Бондар.

Серіал знімали влітку 2024 року в Києві та в Національному природному парку «Сколівські Бескиди», що у Львівській області. Тож глядачі побачать пейзажі з горами, лісами, водоспадами та гірськими потоками.

«Одного разу ми знімали сцену в селі, і раптом просто в кадр заходить череда корів, яку женуть справжні місцеві жінки. Це було так натурально й потужно, що ми залишили ці кадри у фільмі», — розповіла художниця.

Щоб дістатися до місця зйомки на скелях, акторам та групі щодня доводилося долати пішки по кілька кілометрів крутих підйомів.

Читай також: 

Історична пам'ять України – це поле битви, де росія століттями вела війну за знищення національної ідентичності.
13042025
Сенсаційну знахідку археологи зробили у французькому місті Орлеан.
Маєток Вишневецьких на Тернопільщині — це не лише архітектурна перлина, а й місце, яке приховує багато нез’ясованих таємниць…
Історично організація демонструвала свою ефективність у врегулюванні конфліктів, але… 
Відомо, що під час дослідження черепа відбувалися «фантастичні речі, які пояснити не можна».