У 2016 році Китай створив соціальну мережу ТіkTok, яка миттєво стала популярною майже у всіх країнах світу. Її аудиторія переважно підлітки, які створюють на платформі собі акаунт і знімають короткі 15-секнудні відеоролики, збираючи перегляди, та обмінюються повідомленнями. Проте мережа ТіkTok має дуже багато недоліків.
«Там з’явились дуже сильно токсичні, аб’юзерські та інформаційні технології, які не дають можливості розвитку мозку дитини, а навпаки його стагнують. Вони дають дуже спрощену інформацію», - каже психолог Віра Романова.
Зараз ТіkTok користується більш ніж мільярд людей зі 150 країн світу. Додаток використовує штучний інтелект для аналізу інтересів кожного користувача. Офіційно – для того, щоб підібрати контент, який підходить конкретній людині. Але експерти переконані – у такий спосіб Китай збирає данні про населення Землі і робить на кожного досьє.
«Ми користуємося різноманітними гаджетами, мобільними телевонами і скоро наш будинок буде настільки комп’ютеризованим, що ми будемо залежати від того, що виробляється у Китаї. Очевидно, що світ стане менш ліберальний і буде менше прав людини. Це великий виклик і велика загроза», - вважає політичний експерт Олександр Солонтай.
До 2030 року Китай планує досягти лідерства у сфері штучного інтелекту. А знаючи смаки і інтереси людей, КНР знайде індивідуальний спосіб маніпуляції для кожного мешканця планети. Подробиці – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Loading...
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Дивись також:
- Двогодинна боротьба з дияволом: єпископ розповів про обряд екзорцизму з 14-річною дівчинкою
- «Геть від москви, вперед до інтелектуальної Європи»: життя та смерть Хвильового, який задав вектор Україні ще у 20-х роках
- Ексклюзив: як нідерландський правозахисник обіграв радянські спецслужби та вивіз з СРСР заборонені документи?