Тварини прекрасно розуміють, що таке смерть. Навіть більше, дослідження показують, що вони навіть проводять ритуали поховання мертвих. Це відкриття може змінити наше розуміння про те, як тварини взаємодіють одна з одною та реагують на втрату близьких.
«Тварини демонструють якість емпатії, яка включає у себе розуміння та реакцію на страждання інших, включаючи тих, які померли», - зазначив професор етики та еволюційної біології в Університеті Колорадо Марк Бекофф в інтерв'ю для видання Scientific American.
Наприклад, не так давно вчені дізналися, що своїх родичів оплакують і слони. Вони збираються біля мертвого, горюють та гладять хоботами тіло. Потім ховають його, прикриваючи шаром рослинності і влаштовують колективний траур. Тобто у них є не тільки уявлення про смерть, але і свої певні ритуали.
Інші дослідження показують, що, наприклад, ворони можуть «оплакувати» своїх мертвих родичів, а собаки можуть проявляти довготривалу депресію після втрати своїх власників.
«Ці дослідження підтверджують те, що багато тварин мають складні соціальні структури та емоційні відносини з іншими тваринами, і це може включати розуміння смерті та втрати», - пояснив доктор філософії та автор книги «Тваринний зв'язок» Джон Аллен Поллок в інтерв’ю для видання Psychology Today.
А ще, як виявилося, слони знають, що таке почуття справедливості. Якось на Шрі-Ланці під час полювання браконьєри застрелили одного із слонів. За це ссавці зібрались у зграю і розтрощили вщент 54 будинки.
Але якщо тварини вірять у духів, це означає, що у них є абстрактні поняття дуже високого рівня! Наприклад, давно відомо, що мавпи можуть вивчити людську мову жестів, розуміють, що з ними відбувається та навіть будують плани на майбутнє. Але ж наявність релігії завжди вважали головною відмінністю між тваринами та людьми. Невже її більше не існує? Подробиці – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Loading...
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Дивись також: