Міжнародна команда астрофізиків, серед яких доктор Кіт Вандерлінде з Університету Торонто, працює над унікальними космічними дослідженнями. Їхня головна зброя – Південнополюсний телескоп із діаметром 10 метрів. Це один із найпотужніших інструментів, здатний «зазирнути» у часи великого вибуху.
Полярна ніч в Антарктиді триває півроку, забезпечуючи відсутність світлового забруднення. В таких умовах дослідники фіксують реліктове мікрохвильове випромінювання – сигнали, що дійшли до нас із часів великого вибуху.
«Це найкращі умови для досліджень, – ділиться Кіт Вандерлінде. – Ми можемо отримати найточніше зображення далеких галактик та побачити, як формуються нові зірки».
Щоб налаштувати телескоп, вченим доводиться працювати в умовах розрідженого повітря та температури до -60°C. Проте їхня праця виправдана: саме цей телескоп уперше в історії науки сфотографував чорну діру.
Команда використовує 100 днів полярного дня для налаштування обладнання. Вони вивчають еволюцію космосу, аналізуючи дані, що розповідають про перші секунди після великого вибуху.
Також в Антарктиді інженери НАСА десятки разів перевірили новітні технології і довели– те, що працює там, спрацює і на інших планетах. Все почалось у 70-х роках з перевірки марсохода Вікінг.
Як це було, дивись у випуску проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Loading...
Не пропусти! Щопонеділка одразу ДВА нових випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє. Дивись прем’єри о 15:10 та 16:15 на телеканалі 2+2!
Дивись також: