Лікантропія: як хвороба перетворює людину на «перевертня» із вовчим апетитом?

Загублений світ

Хворі часто описують відчуття, ніби їхнє тіло змінюється…

Міфи про людей-вовків були поширені в багатьох культурах світу, зокрема в античній Греції та середньовічній Європі. Найвідоміший приклад – міф про Лікаона, давньогрецького царя, який, за легендою, був перетворений на вовка Зевсом за свою жорстокість. Однак є рідкісний психічний розлад, при якому людина переконана, що вона може перетворюватися на тварину, найчастіше на вовка. Ця хвороба називається лікантропія. Хворі часто описують відчуття, ніби їхнє тіло змінюється.

«Може бути відчуття поколювання, наче проростає густа шерсть, що нігті перетворюються на пазурі тварини, а ікла видовжуються. Ці відчуття для хворої людини можуть бути настільки реальними, що мозок приймає рішення, що вона не людина, а, наприклад, вовк», - розповів психотерапевт та доктор медичних наук Олег Чабан.

Такий стан відомий людству вже тисячі років, і саме через ці переконання людей із лікантропією часто називають «перевертнями». Перші описи цього розладу з’явилися ще в античності. Римський лікар Гален, який жив у II столітті нашої ери, писав про людей, які вважали себе вовками і поводилися відповідно. Середньовічні записи також містять випадки лікантропії. Наприклад, у 1589 році в Німеччині був страчений Петер Штумпп, якого звинувачували в тому, що він був перевертнем і вбивав людей під час своїх «перетворень».

Однак у той час люди вірили в реальність перевертнів і не пов'язували це з психічними захворюваннями. Лише в епоху Ренесансу та Просвітництва почали з’являтися спроби пояснити лікантропію з наукової точки зору.

Більше подробиць – у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Loading...

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Новини

Всі новини
Хворі часто описують відчуття, ніби їхнє тіло змінюється…
Також гості країни не можуть відмовитися, якщо їм дають частування просто з чужих рук…
Дивитись більше