Це слово, що стало символом, маркером, а тепер — ще й викликом для німецьких політиків.
Українська культура знаходить нові шляхи до сердець європейців — цього разу не через мови дипломатії, а через запах свіжоспеченого хліба. У Берліні, під час неформального вечора, десятеро депутатів Бундестагу взялися пекти… паляницю. І це був не просто кулінарний експеримент, а справжній обряд занурення в українську ідентичність.
Ініціатива належала Посольству України в Німеччині. Таку гастрономічну дипломатію вирішили реалізувати не лише на словах, а й у печі. Сеанс виявився непростим, але надзвичайно теплим і смачним.
«Я намагався навчити всіх, але вони б все одно провалили найголовніший тест. Хоча вони мають тепер безперечно перевагу, вони не можуть вимовити “паляниця”, але можуть спекти паляницю. Я думаю, що це вже досягнення», — жартома підсумував Олексій Макеєв, посол України в Німеччині.
Цей вечір — не просто зустріч за рецептом. Це інший рівень комунікації. Адже в затишній атмосфері, між дріжджовим тістом і рум’яною скоринкою, розкриваються справжні смисли.
«Саме на таких неформальних вечорах люди закохуються в нашу країну. Тому що наші культура та традиції, вони багатовікові. Вони наштовхують на розуміння, хто ми є насправді, і за що ми так сильно боремося, і чому так сильно хочемо перемогти», — наголосила Марія Ємельянова, дружина радника-посланника Посольства.
Цей вечір об’єднав не лише дипломати, а й пекарі-початківці з великим ентузіазмом.
Один із найемоційніших моментів прозвучав з вуст Міхаеля Рота, голови Комітету в закордонних справах Бундестагу: «Коли я вперше коштував цей хліб, я подумав як це смачно. Взяв рецепт і спробував спекти: 1-й раз, 2-й раз, 3-й раз, але все не виходило, смак був інший. Але я подумав, це точно виклик».
І справді — паляниця стала не просто кулінарним викликом, а культурною ініціацією. Її складно правильно вимовити, непросто приготувати, але легко полюбити. Бо в ній — смак дому, дух свободи та тепло традиції.
Чи може хліб змінити хід діалогу між народами? Або стати тим самим жестом, що стирає межі між політикою і людяністю? Про це та більше — у новому випуску проєкту «Загублений світ». Не пропусти — дивись прямо зараз!
Loading...
Не пропусти! Щопонеділка нові випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», що занурюватимуть кожного у захопливі історії, неймовірні відкриття та таємниці, які формують наш світ. Дивись прем’єру о 17:15 на телеканалі 2+2!
Читай також:
- Мольфар у кадрі й поза ним: актор Олекса Городенко про містику, небезпеку та домовленості з вищими силами під час знімань серіалу «Злі духи»
- Як радянська влада вбила майбутнє Української держави: історія Розстріляного Відродження
- Карпатський діалект і жіноча сила: Наталія Корецька про зйомки в горах у серіалі «Злі духи»