Боротьбою за права людей, які стали жертвами політичних репресій СРСР, у Європі займалися сотні правозахисників та громадських активістів. Це тривало аж до повалення радянського режиму. Серед таких борців був Роберт Ворен – правозахисник із Нідерландів. Він один із тих, хто робив усе можливе, аби світ дізнався які злочини щодня чинить радянська влада проти своїх громадян.
Роберт Ворен розповів, як вивозив із СРСР заборонені дисидентські документи, звіти із таборів та психлікарень і фактично щоразу ризикував власною свободою. Проте роками йому вдавалося дурити радянські спецслужби
«Я знімав діопозитиви. Потім прибирав плівку з фотокамери, там ще хвостик цей був. Я клав назад у коробку його, клеїв знову і це виглядало, як невикористана плівка, - згадує нідерландський радянознавець, правозахисник Роберт Ворен. – І от коли мене вперше затримали у 1983 році в Шереметьєво, я віз із собою 12-13 таких плівок. І вони не здогадались, що це за матеріали. І так потім кожного разу. На Заході ми просто проявляли ці плівки, робили фотокопії, а потім розсилали. Дуже просто».
Про політичних в’язнів СРСР розповідали «Радіо Свобода» і «Голос Америки». Про них друкували статті у періодичних виданнях. Літературні твори дисидентів видавали у перекладі. Як все це відбувалося, в ексклюзивному інтерв’ю для проєкту «Загублений світ» розповів особисто Роберт Ворен. Дивись просто зараз:
Loading...
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Дивись також: