Московський професор для всіх дисидентів навіть вигадав унікальний діагноз…
«Тільки душевнохворі можуть бути незгодні зі світлими перспективами будівництва комунізму» - так казав перший секретар ЦК КПРС Микита Хрущов. Спершу можна подумати, що це звичайний вираз, проте насправді в ньому закладена основа боротьби СРСР з інакодумцями. З 50-х років в Радянському Союзі активно використовувався садистський метод покарання незгодних з ідеологією режиму людей – каральна медицина.
Московський професор Андрій Сніжневський для всіх інакодумців вигадав унікальний діагноз, якого не існувало в медицині – «повільноплинна шизофренія». Комісії психіатрів ставила його сотням і тисячам дисидентів по всьому Радянському Союзі.
«Боротьба за правду, думки про реформи, релігійна галюцинація, наполегливість. Все це були симптоми «повільноплинної шизофренії». Треба зауважити, що подібні злочини тривають у росії і зараз. Таке часто використовують» , - розповів нідерландський радянознавець та правозахисник Роберт Ворен.
Лікування у радянській психічній лікарні вважалося в рази страшнішим за ув’язнення та концтабори.
«По-перше, це відсутність терміну, ти ніколи не знаєш, коли вийдеш на волю – усе залежить від рішення КДБ. По-друге, це - знищення дозами нейролептиків, які давали людині аби зробити з неї мішок сміття. Дехто просто помирав у психлікарні. Також були тортури електрошоковою терапією без анестезії, побиття, насилля. Це просто було пекло на Землі», - згадує Роберт Ворен.
Яка роль у скасуванні такого «лікування» в Радянському Союзі зіграв Захід? Завдяки кому про такі варварськи методи боротьби з демократією в СРСР дізнався увесь світ? Хто такий лікар-психіатр Семен Глузман і чому він важливий для історії трансформації психіатрії від радянської до сучасної?
Подробиці – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Дивись також:
- Скляна трубка і звичайний арахіс: мавпи виявилися розумнішими за людей у простому завданні на логіку
- Легенда двох мелодій: арію «Summertime» автор «списав» з української народної колискової «Ой, ходить сон коло вікон»?
- Морське «слоненя Дамбо»: у глибинах океану вчені зіштовхнулися з раніше небаченим гігантом