Найбільша колекція з унікальними зразками зброї в Європі 19 століття зберігалася в Качанівці на Чернігівщині

Українські палаци. Золота доба

Крім того, у маєтку міста частими гостювали Гоголь, Рєпін, Шевченко та інші тогочасні митці…

У самому серці Чернігівщини, в містечку Качанівка, розташований палац, який став епіцентром культурного розквіту та сховищем унікальних колекцій. Василь Тарновський, власник цього палацу у 19 столітті, був затятим колекціонером. В одній із найбільших кімнат свого маєтку він зберігав кілька тисяч різних предметів, починаючи з часів Київської Русі. Це була найбільша колекція зброї в тогочасній Європі.

Він колекціонував зброю і не рахував грошей, коли йому пропонували цінний експонат. Так було і з шаблею гетьмана Богдана Хмельницького. Василь Тарновський придбав її, як ексклюзивний експонат. Подібної не було більше ні в кого. На ній навіть зберігся напис латиною «Богдан Хмельницький». Але нещодавно зброєзнавці дослідили цю шаблю, проаналізували склад металу і з’ясували, що шабля – підробка.

До слова Василь Тарновський, заповів усю свою колекцію народу і після його смерті у Качанівці відкрили музей на його честь. Але це місто на Чернігівщині славиться не лише цим. 150 років тому у маєтку Тарновських любили відпочивати Микола Гоголь, Ілля Рєпін, Михайло Глінка, Тарас Шевченко та інші видатні митці того часу.

Наприклад, свою картину «Запорожці пишуть листа турецькому султанові» Рєпін написав саме у Качанівському маєтку. А Глінка створив там відому у всьому світі оперу «Руслан і Людмила». Її прем’єра, до слова, відбулася в одній із кімнат палацу. Микола Гоголь, гостюючи у маєтку в Качанівці, любив взяти книгу і почитати її на свіжому повітрі.

Але головним гостем палацу був чоловік, якого вважали генієм як тоді, так і зараз, це – Тарас Григорович Шевченко. Є цікава історія пов’язана з картиною митця «Катерина», а саме – як він продав її Тарновському. Подробиці – у проєкті «Українські палаци. Золота доба»:

Loading...

Читай також:

Новини

Всі новини
Рід Кочубеїв відомий не лише зрадою, але й секретним архівом, на який полювали більшовики…
Дивитись більше