Технологія з минулого: антибіотики втрачають ефективність і науковці звертають свою увагу на «фаготерапію»

Україна сьогодні

Цій технології вже понад сто років, але колись вона програла битву антибіотикам...

Сьогоднішні антибіотики є похідними від тих, що були винайдені ще до 1984 року. Як результат, фармацевтика не встигає за еволюцією бактерій, які швидко стають стійкими до наявних ліків. Навіть якщо буде зроблено прорив у розробці антибіотиків, це лише відтермінує проблему, оскільки бактерії постійно мутують, пристосовуючись до будь-яких нових препаратів.

Як розповів ведучий проєкту «Україна сьогодні» Олексій Ліхман, який за освітою лікар, науковці світу все частіше звертають свою увагу на «фаготерапію» – метод, що використовує бактеріофаги, віруси, здатні знищувати певні групи бактерій.

«Це не новинка: технологія була відома ще з 1915 року. Проте антибіотики виявилися дешевшими у виробництві, і фаготерапія залишилася на задньому плані через високі витрати на навчання вірусів знищувати конкретних збудників. Сьогодні ж, коли антибіотики поступаються в гонці з бактеріями, фаготерапія знову викликає інтерес», - розповів Олексій Ліхман.

Як вважає Олексій, фаготерапія може стати у нагоді в сучасному світі, бо навіть найновіші антибіотики можуть втратити ефективність, і бактерії до них пристосуються. Однак для фаготерапії потрібні великі кошти, час та технології, щоб змусити її працювати ефективно.

Більше про це дивись у випуску проєкта «Україна сьогодні» просто зараз:

Публіцистичну програму «Україна сьогодні» дивіться з понеділка по п’ятницю о 19:00 на 2+2.

Читай також:

Новини

Всі новини
Цій технології вже понад сто років, але колись вона програла битву антибіотикам...
Міранда приєднується до списку потенційно «океанічних» супутників Сонячної системи…
За 20 років помиратимемо від порізаного пальця, ангіни чи запалення легенів…
Як скоро можливо колонізувати «червону планету»?..
Дивитись більше