Історія як зброя: шокуючі знахідки в російських підручниках з деокупованих територій України

Справжня історія

Вони не просто навчальний матеріалам, а потужним інструмент впливу

Інститут модернізації змісту освіти спільно з дослідником історії Акімом Галімовим представив шокуючі знахідки, які ілюструють, як саме російська пропаганда використовує історію для досягнення своїх цілей. Йдеться про підручники з історії росії, які окупанти завозять на тимчасово окуповані території України.

За словами Олени Дубовик, заступниці директора інституту, ці підручники є не просто навчальними матеріалами, а потужним інструментом впливу на свідомість молоді. 

«Привозили в першу чергу підручники з тих навчальних предметів, які впливають на свідомість учня, - історія і географія. Коли ми їх прочитали, то, як кажуть, волосся наше стало дибки. Замість науки в них чистої води пропаганда, справжнє промивання мізків», - говорить Олена Дубовик.

На що ж росіяни роблять основний акцент у своїх «історичних» опусах? Перш за все, вони намагаються стерти з пам'яті українців саму ідею існування України як незалежної нації. 

«Те, що нас, українців, як нації не існує, що ми ті ж самі росіяни, тільки розмовляємо трохи іншою мовою. Що України не повинно бути, і такої мови не повинно бути, української нашої нації теж не повинно», - цитує Олена Дубовик слова з російських підручників.

Крім того, пропагандисти активно поширюють міф про меншовартість української культури та історії. 

«Вкладається чітка свідомість, що Україна є меншовартісна, що українці нічого в житті за історію тисячоліть не досягли. Навіть назва, якою вони нас називають, «Малоросія», говорить про те, що ми в порівнянні з росією не варті нічого», - каже Олена Дубовик.

Ці шокуючі факти свідчать про те, що історія в руках російських пропагандистів перетворюється на зброю, спрямовану на знищення національної ідентичності українців та підрив їхньої віри у власні сили. Протистояти цій пропаганді можна лише шляхом поширення правдивої інформації та підтримки національної культури та історії. 

Про що ще пишуть російські підручники, дивись у проєкті дослідника історії Акім Галімова просто зараз:

Читай також:

12022025
Він відокремлював рідину від великих часток та м'якоті, що залишалися в напої
11022025
Він робив усе можливе, аби приховати розкішне життя від громадськості
У 80-х роках дослідник знайшов в драговині річки Міссісіпі сліди невідомому науці виду
11022025
Дослідники з Інституту мистецтв Курто провели рентгенівське та інфрачервоне сканування роботи