Примусове вигнання кримських татар: історичні факти про Крим від одного із найповажніших вчених світу

Справжня історія

Росія століттями формувала слухняне населення Криму…

У квітні 1783 року росіяни зайняли Крим. Через два місяці князь Григорій Потьомкін, коханець Катерини ІІ, зібрав кримсько-татарську знать та духовенство неподалік Білогірська і наказав їм присягнути на вірність російській імператриці. Хто не підкорявся – змушений був покидати Крим.

«Спочатку місцеве населення залякували. Потім почали відкрито виселяти з Криму. Намагалися залишити таких кримських татар у Криму, які не мали власної пасіонарної еліти. Росіяни намагалися сформувати кримсько-татарський народ виключно з пригнобленого і слухняного, наче стадо овець, населення», - розповів історик Хакан Керемли

Хакан Керемли – відомий історик, професор та один із найповажніших вчених у світі, який досліджує історію кримських татар. Нещодавно він отримав державну нагороду від президента України – Хрест Івана Мазепи за вагомий внесок у популяризацію України.

Професор Керемли розповідає про складну долю кримських татар. Вони зазнали репресій з боку росіян. Ще цікавий факт, що Потьомкін зібрав кримсько-татарську знать на дуже символічному для росіян місці.

 «Скеля Ак-Кая знаходиться недалеко від Карасубазара, теперішній Білогірськ. За російською легендою, з цієї скелі кримські татари скидали руських бранців, яких вони брали в полон під час походів за Ясиром. За задумом Російської імперії, це мало символізувати історичну помсту росіян кримським татарам. Зрозуміло, що це були вигадки ніхто не скидав звідти бранців. Ну хоча б тому, що це було абсолютно нерозумно – їхати в похід за Ясиром і замість того, щоб продати бранців на ринку в Стамбулі, скидати їх зі скелі. Але, тим не менше, таке обґрунтування з боку росіян було», - розповів кандидат історичних наук, автор наукових робіт про Кримське ханство Богдан Короленко.

Тобто, вже в ті часи Російська імперія використовувала методи брехні для захоплення повної влади, як і сучасна росія в Україні.

Більше подробиць – у проєкті «Справжня історія Криму» просто зараз:

Читай також:

Новини

Всі новини
І це в той час, як мощі Інгігерди спочивають в саркофазі в Софії Київській…
Дивитись більше