У Міжнародний день вегана Спецкор дізнався про привілеї та недоліки такого способу життя

Спецкор

Вони, кажуть, витриваліші за людей, що їдять м’ясо. Вони запевняють, що від них немає навіть запаху поту. І живуть вони, за їхніми словами, набагато довше.

У Міжнародний день вегана Спецкор на 2+2 дізнався про всі привілеї та недоліки тих, хто не їсть ні м’яса, ні риби, ні яєць, ані молока.

Шеф-кухарю Даніелю двадцять сім. Він готує нам веганський бургер. Веганські булки для бургера без слідів молока. Там лише овочі, фалафель, смажений зі спеціями сир тофу і смородиновий соус.

Продукти тваринного походження Даніель не їсть уже шість років. Навіть мед не їсть – бджілок шкода. Дружина його також стала веганом. Не годують м'ясом і дитину. Через веганство навіть у садочок не водять, і до лікарів – теж.

Топ-5 сніданків за 10 хвилин

Олеся нам показує, що вегани ще й витриваліші й сильніші за людей, що їдять м'ясо, – тренер не дасть збрехати. Навіть собі хотів стати веганом.

За професією Олеся кондитер, але тортів своїх не їсть. На ранок у неї смузі, обід – салат із помідорів, хурми та руколи, а на вечір – гаспачо. Почувається, каже, добре, і навіть запах поту втратила. За три роки буття веганом, до звичайного раціону повертатися не збирається.

Коштує веганство недешево. Їдять відбірне, органічне, інакше їжа не смачна.

Дієтолог Галина каже: вегани не обділені вітамінами, як більшості здається, ще й живуть вони довше, ніж м'ясоїди. Але дітям веганство нав’язувати не радить. Якщо дитина хоче м'ясо – вона має його отримувати. Принаймні, щоб вона могла зробити свій вибір у майбутньому самостійно, а не під тиском батьків-веганів.

Більше новин з понеділка по п'ятницю о 18:15 у програмі Спецкор на 2+2. 



Центральний державний історичний архів у Львові зберігає безцінні свідчення минулих поколінь українців – метричні книги з датами народження, шлюбів та смертей.
11052025
Мабуть, кожен з нас хоча б раз у житті відчував це дивне, майже містичне відчуття – дежавю.
Уявіть собі місце, де люди живуть майже століття, зберігаючи не лише ясність розуму, а й активність, яку позаздрили б молодші на десятки років...
Ви знали, що у величному Спасо-Преображенському соборі, досі ховається артефакт, який бачив ще зародження Київської Русі?
10052025
Це історії, що передаються з вуст в уста, часто з елементами жаху, таємниці чи незбагненного.
Чи знали ви, що за право володіти кістками святих точилися справжні війни, а самі мощі розчленовували та продавали наче звичайний крам?