Як росія використовує маркетингову теорію «семи дотиків» у своїй пропаганді?

Під маскою пропаганди

Російська пропаганда працює безперервно і систематично…

Маркетингова теорія «семи дотиків» стала одним із ключових інструментів у пропагандистській стратегії росії. Відповідно до цієї теорії, для того щоб продати продукт або ідею, необхідно мінімум сім разів нагадати про неї потенційному споживачу. Росія активно застосовує цю стратегію для просування своїх наративів і дезінформації як всередині країни, так і за її межами.

Ця методика полягає в постійному повторенні одних і тих самих меседжів через різні канали комунікації. Телебачення, інтернет, радіо, друковані видання, соціальні мережі, шкільна програма та навіть особисті розмови – всі ці канали використовуються для поширення пропагандистських ідей.

Аналітик Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Сергій Жуков пояснює, що така багаторазова подача інформації призводить до того, що люди починають сприймати її як правду:

«Вони починають вірити в те, що чують, навіть якщо це фейкова інформація. Російська пропаганда широко використовує цю методику для просування таких наративів, як «Крим – російський», «Україна – фашистська держава» або «західні країни прагнуть знищити росію».

У школах дітей навчають відповідних версій історії, на телебаченні та в інтернеті постійно повторюються ті самі меседжі. В результаті навіть на побутовому рівні люди обговорюють пропагандистські тези, що тільки посилює їх вплив.

Російська пропаганда працює безперервно і систематично. Ключовою її метою є створення відчуття правдивості поширюваних наративів. Тактика «семи дотиків» допомагає досягати цього ефекту. Через постійне повторення ідей вони стають частиною повсякденного життя громадян, впливаючи на їх світогляд і переконання.

Наскільки ефективним всередині самої рф виявився улюблений прийом Гебельса «багаторазове повторення» та інші методи маскування реальності, дивись у проєкті «Під маскою пропаганди» просто зараз:

Loading...

Читай також:

Новини

Всі новини
Людина, яка слухає його, спершу почувається приниженою, а потім …
Кремлівські пропагандисти вміло маніпулюють розумом своїх людей…
70% російського прокату складають фільми, що популяризують насилля…
У музеї пропаганди зберігаються приклади, як злочинний режим намагався приховати правду…
Дивитись більше