Жадають людської крові: вчені виявили небезпечні бактерії-«вампіри»

Вони загрожують здоров’ю людини…

Вчені з Університету штату Вашингтон розкрили таємницю, як деякі смертельні бактерії, такі як сальмонела та кишкова паличка, спроможні так швидко переходити з кишечника в кров і викликати серйозні захворювання. Як пише видання Daily Mail, за допомогою потужної системи мікроскопа науковці виявили, що ці мікроорганізми відчувають хімічні речовини в крові і активно рухаються до неї. Це явище вони називають «бактеріальним вампіризмом».

Це відкриття, опубліковане у журналі eLife, розкриває нову стратегію бактерії-«вампіра», яку вона використовує, щоб виявити джерело крові та використовувати його як живильний ресурс. Згідно з дослідженням, навіть дрібні порушення в кишечнику можуть виявитися доступом для цих бактерій-«вампірів», які здатні виявляти одну краплю крові в 10 мільярдах крапель води.

Команда використовувала потужну систему мікроскопа для імітації кишкової кровотечі, вводячи невеликі дози людської крові та спостерігаючи, як бактерії рухалися до джерела. Науковці виявили, що процес пошуку у мікробів зайняв менше однієї хвилини!

Розуміння цього механізму відкриває шлях для розробки нових ліків, що можуть запобігти сепсису та іншим серйозним захворюванням, пов'язаним з кровотечею через хронічні захворювання кишечника.

«Дізнавшись, як ці бактерії здатні виявляти джерела крові, у майбутньому ми зможемо розробити нові ліки, які блокуватимуть цю здатність. Ці ліки можуть покращити життя та здоров’я людей із запальними захворюваннями кишечника, які мають високий ризик інфекцій кровотоку», - сказала співавторка дослідження, докторка філософії Сієна Гленн

Читай також:

Одного разу в Ірландії до багатого фермера прийшли жебраки…
Фантастично довге життя без старіння для людства поки лише мрія…
Найвідоміший будинок в Атлантик-Сіті зовсім не хмарочос, а звичайна двоповерхівка…
У 2017 році в Лондоні відбулася масштабна виставка «Скіфи: воїни стародавнього Сибіру» у стінах Британського музею...
У 1886 році було вирішено перевести мумію фараона Рамзеса ІІ із Долини Царів до Національного музею старожитностей у Каїрі, але все сталося не так, як гадалося…