Загадкові 1200-річні відбитки дитячих рук знайшли археологи в стародавній печері майя

Печера також містила інші цінні артефакти…

В старовинній печері північного краю мексиканського півострова Юкатан археологи знайшли надзвичайно цікаві артефакти, які розповідають нам більше про життя і ритуали стародавніх майя. Як повідомило видання Reuters, десятки чорних і червоних відбитків рук, вік яких перевищує 1200 років, прикрашають стіни цієї печери, прихованої під величезним священним деревом сейба.

За словами видатного археолога Серхіо Грожана, ці відбитки рук надзвичайно цікаві з багатьох причин. По-перше, вони, ймовірно, належать дітям, які вступали в період статевого дозрівання. Аналіз їхнього розміру вказує на цей факт.

«Вони залишили відбитки своїх рук на стінах чорним, що символізувало смерть, але це не означало, що їх збиралися вбити, а скоріше смерть з ритуальної точки зору. Після, ці діти наносили на руки червону фарбу, що було відсиланням до війни чи життя», — сказав археолог Серхіо Грожан.

Печера також містила інші цінні артефакти, серед яких різьблене обличчя та шість розмальованих рельєфних скульптур, які датуються між 800-1000 роками нашої ери. Цей період відзначався сильною посухою, яка вразила регіон і можливо призвела до того, що класичні майя раптово покинули великі міста.

Хоча перші поселення майя датуються майже 4000 роками, великі центри існували під час приходу іспанських завойовників на початку 1500-х років. Незважаючи на зникнення стародавніх міст, кілька мільйонів представників цієї цивілізації продовжують жити в різних громадах в південно-східних мексиканських штатах, таких як Чьяпас і Кампече, а також у Гватемалі та Белізі.

Читай також:

Фото: Reuters