Як підготуватися до окупації: дієві поради, які допоможуть зберегти життя

Якщо існує ризик опинитися в окупації, до цього треба підготуватися інформаційно…

На жаль, українці зараз живуть у дуже страшних реаліях війни. І хоча ЗСУ на відмінно виконують свою роботу, неможливо бути впевненим, що у твої двері не постукають російські загарбники. Тому центр протидії дезінформації при РНБО України попереджає: якщо існує ризик опинитися в окупації, до цього треба підготуватися інформаційно. Для цього є декілька порад:

  • Рашисти перевіряють або взагалі вилучають телефони. Тому бажано переписати контакти у звичайний блокнот та видалити їх з телефона, щоб запобігти можливому шантажу ваших рідних та розсилці фейкових смс.
  • Видаліть із систем безконтактної оплати свої картки, щоб не допустити можливості окупанту розраховуватися вашими грошима.
  • Перенесіть усі особисті фото/відео на жорсткий диск або хмарне сховище. Не забудьте вийти з «хмари» та видалити логін і пароль. Після цього видаліть файли з телефона.
  • Оберіть спільно з родиною чи сусідами один «черговий» телефон із найбільшою ємністю батареї та подбайте, щоб там було достатньо коштів на рахунку. За можливості фіксуйте на нього обстріли та факти пограбувань, без озвучування та фіксування обличчя. Заховайте телефон на вулиці без прив’язки до адреси та власника.

Бережіть себе!

Читайте також:

Скандинавська міфологія — це не просто легенди. Це — цілий світ…
23052025
Переобрання Олександра Свіщова на посаду президента Федерації водного поло України пройшло одноголосно.
23052025
Привіт, любителі вихідних та цікавих фактів! Готуйтеся до травневих пригод, адже ми вже готові поділитися свіженьким прогнозом погоди
Забудьте все, що ви знали про російську мову, адже її справжня історія не така, як про неї розповідають на росТБ
У світі мистецтва, де ціна на твори геніїв сягає астрономічних сум, завжди існувала тіньова сторона – підробки.