Як підготуватися до окупації: дієві поради, які допоможуть зберегти життя

Якщо існує ризик опинитися в окупації, до цього треба підготуватися інформаційно…

На жаль, українці зараз живуть у дуже страшних реаліях війни. І хоча ЗСУ на відмінно виконують свою роботу, неможливо бути впевненим, що у твої двері не постукають російські загарбники. Тому центр протидії дезінформації при РНБО України попереджає: якщо існує ризик опинитися в окупації, до цього треба підготуватися інформаційно. Для цього є декілька порад:

  • Рашисти перевіряють або взагалі вилучають телефони. Тому бажано переписати контакти у звичайний блокнот та видалити їх з телефона, щоб запобігти можливому шантажу ваших рідних та розсилці фейкових смс.
  • Видаліть із систем безконтактної оплати свої картки, щоб не допустити можливості окупанту розраховуватися вашими грошима.
  • Перенесіть усі особисті фото/відео на жорсткий диск або хмарне сховище. Не забудьте вийти з «хмари» та видалити логін і пароль. Після цього видаліть файли з телефона.
  • Оберіть спільно з родиною чи сусідами один «черговий» телефон із найбільшою ємністю батареї та подбайте, щоб там було достатньо коштів на рахунку. За можливості фіксуйте на нього обстріли та факти пограбувань, без озвучування та фіксування обличчя. Заховайте телефон на вулиці без прив’язки до адреси та власника.

Бережіть себе!

Читайте також:

Києво-Печерська лавра – це не лише духовний центр, а й місце, овіяне незліченними легендами та містичними історіями. 
Забудьте про розкішні готелі та сплановані екскурсії. Сучасний туризм змінюється, і його шанувальники шукають справжніх пригод.
У світі, де океани стогнуть під тиском людської діяльності, з’являються незвичайні геро.
Сьогодні слово «майдан» стало символом гідності та боротьби за свободу...
14072025
Відкриття відбулося у наменитій гробниці маркіза Хайхуня, що розташована в провінції Цзянсі, Східний Китай.