Дослідники знайшли скам'янілі кісточки винограду, вік яких становить від 60 до 19 мільйонів років, в Колумбії, Панамі та Перу. Як пише видання iflscience із посиланням на дослідження, опубліковані в журналі Nature Plants, це найстаріший виноград у Західній півкулі.
Після крейдяно-палеогенового вимирання виноград почав поширюватися світом. Тоді астероїд Чіксулуб знищив динозаврів і 76% усіх живих істот на планеті.
«Ми завжди думаємо про тварин, але вимирання вплинуло і на рослини, - каже Фабіані Еррера, провідний автор дослідження. – Ліси перезавантажилися і змінили свій склад»
Еррера деякий час шукав скам'янілий виноград. Відкриття сталося у 2022 році в колумбійських Андах. Він шукав найстаріший виноград у Західній півкулі з тих пір, як був студентом.
Фото: Fabiany Herrera
Це відкриття показує, що після вимирання динозаврів виноград почав поширюватися. Відсутність масивних тварин була ключовою. Ліси змінилися, і виноград знайшов можливість для розмноження.
«Великі динозаври, ймовірно, валили дерева, зберігаючи ліси відкритими. Тепер ми бачимо більше рослин, які використовують ліани для підйому на дерева такі, як виноград», - пояснила співавторка статті Моніка Карвальо.
Читай також:
- Фараон Рамзес II: вчені за допомогою 3D-технологій показали, який вигляд мав правитель Єгипту з 13 століття
- Український інженер-аматор в гаражі створив наземний дрон, якого російські окупанти бояться, мов вогню
- Японська Атлантида: таємниці підводного загубленого міста Йонаґуні інтригують дослідників