Винахідливі безхатьки: ідея, що вразила світ

Нема готівки? Не проблема! Китайські жебраки тепер приймають мобільні платежі.

Тепер ви навряд чи зможете позбутися жебраків стандартною фразою: "Готівки немає", адже знаряддями ремесла для китайських жебраків стали смартфони і QR-коди. Можна просто відсканувати код на табличці і перерахувати гроші на рахунок жебраки.

У місті Цзинань провінції Шаньдун з'явилися технічно підковані жебраки. Вони збираються в районах, популярних у туристів, і тримають таблички з QR-кодом. Будь-яка людина з Alipay, WeChat Wallet або іншою мобільною платіжною системою може відсканувати код і зробити переказ грошей.

Жебраки заробляють на життя не тільки пожертвами. За даними компанії China Channel, вуличні жебраки отримують прибуток від місцевих підприємств за кожен скан коду. Пізніше підприємства збирають дані людей з профілів WeChat і продають інформацію представникам малого бізнесу. А ті, в свою чергу, використовують дані для розсилки користувачам реклами.

Вуличні жебраки отримують за кожне сканування коду від 0,1 до 0,22 долара. З урахуванням 45-годинного робочого тижня вони в середньому в місяць заробляють 685 доларів, що цілком пристойно – це мінімальна ставка китайського робітника.

Все це може здатися досить дивним для іноземця, але слід зазначити, що Китай, можливо, є країною, найбільш близькою до безготівковій економіці. А причина цього – QR-коди. Вони використовуються всюди: від оплати покупок в магазині до чайових в ресторані. 

Кількість мобільних платежів в материковому Китаї в 50 разів перевищує аналогічний показник у США. Згідно з даними Forrester Research, в 2016 році обсяг мобільних платежів в США склав всього 112 млрд доларів.

За матеріалами ВigРicture

Читайте також:

Топ-10 науково-технічних відкриттів 2018

Українців розлютила поява вина під назвою "Небесна сотня"

Власники євроблях спричинили ажіотаж на митницях