Таємниця смуг Юпітера: як нове дослідження вчених проливає світло на головну загадку планети?

Дослідження здійснювалися завдяки місії НАСА під назвою «Юнона»…

Відкриття, зроблене вченими з Університету Лідса, може розкрити таємницю знаменитих «смуг» на планеті Юпітер, повідомляє leeds. Ці кольорові смуги, разом із «Великою червоною плямою», давно привертали увагу науковців, оскільки їх рух та зміна не були повністю пояснені.

Дослідження здійснювалися завдяки місії НАСА під назвою «Юнона», яка обертається навколо планети з 2016 року і надала нову інформацію про магнітне поле Юпітера. За допомогою цих даних, доктор Куміко Хорі та професор Кріс Джонс зі Школи математики Університету Лідса прийшли до висновку, що вони можуть розгадати цю загадку.

Спостерігаючи за магнітним полем протягом кількох років, вони змогли відстежити його хвилі та коливання. Вчені вже знають, що зміни в зовнішньому вигляді Юпітера пов'язані з хвилями, які утворюються магнітним полем планети на глибині близько 50 км під поверхнею газового гіганта.

«Ми змогли отримати дані щодо хвилеподібних рухів в планетарному магнітному полі, які називаються «крутильними коливаннями». Захоплює те, що коли ми обчислили періоди цих коливань, вони відповідали періодам, які ви бачите в інфрачервоному випромінюванні на Юпітері», - розповів професор Кріс Джонс.

Зображення: Arrate Antuñano/NASA/IRTF/NSFCam/SpeX

Кожні чотири-п'ять років спостерігаються зміни в кольорах смуг Юпітера, а іноді і загальну зміну погоди на планеті, що поки не має пояснення.

«При дослідженні Юпітера через телескоп видно смуги, що обгортають екватор. Вони мають темні та світлі пояси, а також видимі хмари, що рухаються сильними вітрами. Ця система східних та західних вітрів утворюється навколо екватора. Але при зміні широти, напрям вітру змінюється – на півночі або півдні вітер дме на захід, а потім знову змінюється на схід. Цей процес відрізняється від погоди на Землі», - пояснив професор Кріс Джонс.

Відкриття цих взаємозв'язків дозволяють краще розуміти природу та динаміку атмосфери Юпітера та надають нову інформацію для подальших досліджень.

Читайте також:

Фото головне: NASA/JPL-Caltech

Здавалося б, козацтво — явище суто українське, і ми все про них знаємо. Але це лише на перший погляд. 
10072025
Протягом тисячоліть він був прихований, його рядки загубилися у фрагментах глиняних табличок. Але тепер, завдяки передовим технологіям, людство знову може почути голос стародавнього Вавилону. 
У кіно пірати — це переважно романтизовані авантюристи з пов'язками на оці та дерев'яними ногами, що шукають скарби.
Хто з нас у дитинстві не мріяв про морські пригоди, скрині зі скарбами та життя, сповнене небезпек і романтики? 
10072025
Як добрі хлопці стали монстрами за тиждень...
10072025
У світі ветеринарії сталася подія, яка ввійде в підручники історії.