На берегах річки Оріноко в Південній Америці знаходиться один з найзагадковіших і найбільших наскельних малюнків у світі. Цей давній витвір мистецтва зображує зигзагоподібну змію, яка простягається на понад 40 метрів, а також людські фігури та гігантських амазонських багатоніжок.
Археологи з Борнмутського університету, очолювані доктором Філіпом Рірісом, нанесли на карту 14 місць, що складають цей комплекс гравюр. Як пише видання iflscience, вони дійшли висновку, що гравюри були створені, щоб визначити територіальні кордони доісторичних жителів і попередити чужинців: «не зв’язуйтеся з нами».
Ці монументальні зображення знаходяться високо на скелях уздовж верхньої та середньої річки Оріноко в сучасній Венесуелі та Колумбії. Останні дослідження показують, що гравюри могли бути створені принаймні 2000 років тому, що підтверджують керамічні вироби, знайдені в цьому районі.
Доктор Ріріс зазначає, що ці гравюри мали бачити з великої відстані. Це означає, що вони відігравали важливу роль у передачі інформації про місцеву ідентичність та попередження для відвідувачів.
За словами доктора Хосе Олівера з Інституту археології UCL, гравюри зосереджені вздовж ділянки річки, яка була важливим торговим і туристичним маршрутом. Це підтверджує, що гравюри використовувалися для позначення території ідентичності місцевих жителів.
Змія на гравюрі, ймовірно, зображує удава або анаконду, які мають глибоке культурне значення у місцевих фольклорі та духовності. Ці хижаки асоціюються з божествами-творцями деяких корінних груп у регіоні та є символом смертельної загрози.
Доктор Наталія Лозада Мендієта з Університету Лос-Анд вважає, що місцеві громади мають краще розуміння значення цих гравюр і можуть бути найкращими хранителями цієї спадщини. Дослідники сподіваються, що ці чудові місця отримають офіційну охорону і залишаться частиною культурної спадщини регіону.
Читай також:
- Глобальне потепління відроджує древніх рептилій: чи загрожують нам нові 30-метрові Тitanoboa?
- Росія забрала у нього маму, а Україна дала кохану: зворушлива історія життя і смерті героя Олександра Махова
- Як росія використовує маркетингову теорію «семи дотиків» у своїй пропаганді?
Фото: P Riris et al/Antiquity