Більше 12 тисяч мостів і шляхопроводів по всій Україні з початку повномасштабного вторгнення росіян, разом із українськими військовими, захищали країну і стримували натиск ворога. Саме мости ледь не першими застрягли в горлі російського бліц-кригу. Підкорення Києва не відбулося після підриву ЗСУ основних переправ на шляху окупаційного конвою. А далі за справу взялася наша відважна артилерія.
Але командування рф не надто переймалося втратами, тому відправляли до мостів усе більше гарматного м’яса. Коли строковики в рф закінчилися, кремлівські генерали вирішили будувати в Україні власні тимчасові мости, але всі вони не вистояли.
Як тільки небезпека взяття Києва минула, українська армія взялася за переправи у напрямку слідування російських колон підтримки. Диверсійні групи одні за одними знищували чимало шляхів постачання окупантам. В результаті, голодними і не потрібними своєму керівництву, російським солдатам доводиться воювати з добре підготовленою, укомплектованою і мотивованою українською армією.
«Мости є частиною логістики і вони можуть чи заважати наступу, чи заважати відступу ворога, тому, дійсно, знищення мостів в рамках загальної тактики, в рамках проведення та планування операції займає значне місце. Це логістика: підвіз боєприпасів, пального. Якщо ми перебиваємо логістичні канали, тоді війська просто не можуть рухатися і не можуть воювати», - зазначає військовий експерт Михайло Самусь
За даними Міністерства інфраструктури нині нараховується в Україні понад 300 зруйнованих мостів. Також є знищені залізничні мости. При цьому окупантам, мабуть, і в голову не приходить, що вони відступатимуть до себе на батьківщину тими ж зруйнованими та розбомбленими дорогами та мостами, але в тому разі, якщо дивом виживуть.
Скільки інфраструктури пошкодили в Україні війська рф з початку війни? Які регіони найбільше постраждали? Яка доля чекає на Керченській міст? Про це та більше – у сюжеті програми «Гроші»
Loading...
Дивися також: