«Око Сахари» - кратер, руїни Атлантиди чи геологічна дивина: дослідники розгадали аномалію у серці пустелі

Структура «Око Сахари» виникла внаслідок…

У самому серці пустелі Сахара розташована геологічна таємниця, яка привертає увагу науковців та залишається однією з найвражаючих геологічних формацій світу. «Око Сахари», або структура Ріша, діаметром 50 кілометрів, раніше вважалася величезним ударним кратером. Однак, як пише видання iflscience, подальші дослідження розкрили, що це дивовижне утворення сформувалося мільярди років тому, в результаті процесу, відомого як «згортання».

Також тривалий час вважалося, що «Око Сахари» - це руїни втраченого міста Атлантида, але сучасні дослідження, опубліковані в Journal of African Earth Sciences, вказують на інше пояснення формування цієї геологічної дивини.

Структура «Око Сахари» виникла внаслідок тектонічних сил, які стискали осадові породи. В ній містяться суміші осадових і магматичних порід, з різноманітними гірськими формаціями, які розкриваються через ерозію. А присутність вулканічної породи свідчить про те, що розплавлена порода виштовхується на поверхню, утворюючи куполоподібну форму.

У 2022 році «Око Сахари» отримало визнання Міжнародного союзу геологічної науки як один із перших 100 об’єктів геологічної спадщини. Його величезні розміри найкраще розглядаються з великої висоти. У 1960-х роках астронавтами Gemini навіть використовували його, як орієнтир.

Читай також: