На вершині Евересту знайдено породу вапняку, відому як «вапняк Комолангма». Ця порода містить скам'янілі морські істоти ордовицького періоду, що датується 488,3 мільйонами - 443,7 мільйонами років тому. Такі скам'янілості, зокрема як трилобіти, брахіоподи, остракоди та криноїди, раніше не були виявлені в гімалайському регіоні, пише видання iflscience. Цей феномен викликав хвилю зацікавлення та збентеження серед природознавців. Що ж приховується за цією загадкою?
Зауважимо, що це не свідчить про велику повінь, як багато хто міг би подумати. Насправді, розглядаючи геологічні факти, вчені зіткнулися з ефектами тектоніки плит. Майже всі осадові породи утворюються через водну ерозію, що вимагає тисячі або мільйони років. Знахідка морських скам'янілостей говорить про те, що гора колись була під водою, що також свідчить про неймовірні перетворення: підняття каменю на 8 000 метрів над рівнем моря.
Відповіддю на цю загадку є тектоніка плит. Гімалаї та Еверест формувалися через зіткнення Євразійської та Індійської плит. Цей процес розпочався більше 40-50 мільйонів років тому.
«Це спричинило потовщення континентальної кори через складчастість і розломи силами стиснення, що штовхають Гімалаї та Тибетське плато», - пояснює геологічне товариство.
Таким чином, навіть на найвищій горі світу можна знайти морські скам'янілості, що свідчить про неймовірну історію земної кори.
Читай також:
- Революцію Гідності в Україні організували масони: найбезглуздіші фейки російської пропаганди
- 1750-річний втрачений фрагмент перекладу Біблії знайшли у рукописі Ватиканської бібліотеки
- Піратство у 21 столітті: чому «морські пастухи» переслідують і топлять, але не грабують риболовні кораблі?
Фото: tian yake/Flickr