В університеті Оксфорда знаходиться один з найдовших наукових експериментів у світі. Це Oxford Electric Bell, або дзвін Кларендона, який безперервно працює з 1840 року, пише видання iflscience. Незважаючи на те, що його ледве чути, він дивує своєю довговічністю.
Професор фізики преподобний Роберт Уокер придбав цей дзвін у 1840 році. Зараз його можна побачити в лабораторії Кларендона, захищеним двома шарами скла. Це дзвін також відомий як Clarendon Dry Pile – тип батареї, яка складається зі стопок металевих дисків. Вона відрізняється тим, що працює дуже довго. Однією з причин є те, що дзвін споживає дуже мало енергії. Він рухається назад і вперед, і маленький свинцевий дзвіночок торкається двох дзвонів з обох боків. Дзвіночок безперервно заряджається та розряджається.
Доктор Роберт Тейлор з BBC пояснив, що невелика кількість заряду просочується між двома кінцями. Єдина втрата енергії відбувається через опір повітря. Це допомагає зберігати енергію і продовжувати роботу дзвону.
Склад батареї, що живлять дзвін, залишається загадкою. Вчені припускають, що вони схожі на батареї, створені італійським священиком і фізиком Джузеппе Замбоні. Купа Замбоні складалася з приблизно 2000 пар дисків олов’яної фольги, приклеєних до паперу, просоченого сульфатом цинку та покритого діоксидом марганцю.
Батареї Oxford Electric Bell запечатані зовнішнім покриттям, що містить сірку. Це робить їх схожими на свічки. Однак, якщо їх відкрити, експеримент буде зіпсовано. Тому точно невідомо, з чого вони зроблені. Дзвонити він може ще п’ять або десять років. За останні 40 років він помітно сповільнився. Доктор Тейлор зазначив, що причиною зупинки буде розрядка батарей.
«Усі батареї з часом розряджаються», - сказав вчений.
Таким чином, Oxford Electric Bell залишається унікальним науковим експериментом, який демонструє дивовижну довговічність ранніх батарей.
Читай також:
- Українське серце: як канадієць закохався в Україну, створив тут родину та відкрив бізнес, який працює і сьогодні
- «Росіяни взяли в полон начальника ГУР Кирила Буданова» - нові російські фейки
- Прем’єра на телеканалі 2+2 — документальний проєкт «Російський спрут. Як кремль впливає на світ»
Фото: LeoPanthera/Wikicommons